Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzekajewski wróci z emerytury?

Czekajewski wróci z emerytury?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 05 luty 2018 00:09

Na ostatniej sesji Rady Gminy Białe Błota wicewójt Jan Jaworski poinformował, że najprawdopodobniej powoła swojego zastępce, czyli gmina będzie miała dwóch wicewójtów. Potrzebę taką tłumaczył ogromem zadań jakie stają przed gminą.

 

Jednym z nazwisk potencjalnego kandydata do objęcia funkcji, jakie pojawia się w kuluarach jest Jan Czekajewski, który obowiązki pierwszego wicewójta piastował do 1 stycznia, tego dnia przechodząc na emeryturę. Kilka dni wcześniej na sesji Rady Gminy Czekajewski powiedział, że będąc już emerytem nie wyklucza ewentualnego zaangażowania się w sprawy gminy. Wicewójt Czekajewski w drugiej połowie grudnia powołał jako swojego zastępce Jana Jaworskiego, tym samym umożliwiając kontynuację władzy, bowiem główny wójt Maciej K. przebywa już kolejny miesiąc w areszcie.

 

Śledztwo trwa

Od kilku tygodni w gminie Białe Błota praktycznie nie ma sekretarza. Pełniąca tę funkcję Agnieszka P. przebywa na zwolnieniu lekarskim, w urzędzie czekają jednak na nią orzeczone przez prokuraturę odsunięcie od obowiązków służbowych. Prokuratura stawia jej podobne zarzuty jak wójtowi Maciejowi K.

 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zostały już albo na dniach mają zostać postawione zarzuty kolejnemu ważnemu urzędnikowi w gminie Białe Błota.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ostatnia szansa, aby współtworzyć piłkarski mundial

  W czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, których gospodarzem jest Polska. Tego dnia w Bydgoszczy reprezentacja Japonii zmierzy się z Ekwadorem. Trwa obecnie jeszcze nabór uzupełniający do Programu Wolontariatu.

  Etykiety: Fifa Fifa U20
 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 

 

Kosma Złotowski

 • Marszałek Całbecki poprosi o wotum zaufania

  Znowelizowane przepisy o samorządzie wojewódzkim nakładają na marszałków obowiązek złożenia do końca maja każdego roku raportu o stanie województwa. Po odbyciu debaty nad tym dokumentem radni będą głosować nad udzieleniem Zarządowi Województwa wotum zaufania. Debata nad stanem województwa odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

 • Wakacje rozpoczną się już za miesiąc

  O strajku nauczycieli zdążyliśmy już zapomnieć, ale długo nierozwiana była wątpliwość, czy stracone około trzy tygodnie zajęć lekcyjnych będzie trzeba nadrabiać w wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio w tej sprawie stanowisko.

  Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.