Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzekajewski wróci z emerytury?

Czekajewski wróci z emerytury?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 05 luty 2018 00:09

Na ostatniej sesji Rady Gminy Białe Błota wicewójt Jan Jaworski poinformował, że najprawdopodobniej powoła swojego zastępce, czyli gmina będzie miała dwóch wicewójtów. Potrzebę taką tłumaczył ogromem zadań jakie stają przed gminą.

 

Jednym z nazwisk potencjalnego kandydata do objęcia funkcji, jakie pojawia się w kuluarach jest Jan Czekajewski, który obowiązki pierwszego wicewójta piastował do 1 stycznia, tego dnia przechodząc na emeryturę. Kilka dni wcześniej na sesji Rady Gminy Czekajewski powiedział, że będąc już emerytem nie wyklucza ewentualnego zaangażowania się w sprawy gminy. Wicewójt Czekajewski w drugiej połowie grudnia powołał jako swojego zastępce Jana Jaworskiego, tym samym umożliwiając kontynuację władzy, bowiem główny wójt Maciej K. przebywa już kolejny miesiąc w areszcie.

 

Śledztwo trwa

Od kilku tygodni w gminie Białe Błota praktycznie nie ma sekretarza. Pełniąca tę funkcję Agnieszka P. przebywa na zwolnieniu lekarskim, w urzędzie czekają jednak na nią orzeczone przez prokuraturę odsunięcie od obowiązków służbowych. Prokuratura stawia jej podobne zarzuty jak wójtowi Maciejowi K.

 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zostały już albo na dniach mają zostać postawione zarzuty kolejnemu ważnemu urzędnikowi w gminie Białe Błota.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza - Promień Kowalewo Pomorskie

  Za nami pierwsza kolejka w rundzie wiosennej. Zawisza po przerwie zimowej wrócił w bardzo dobrym stylu. Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu przeciwko Promieniowi Kowalewo Pomorskie.

 • Zawisza konkretnie wchodzi w rundę wiosenną

  Po kilku miesiącach przerwy w rozgrywkach ligowych, ruszyła runda rewanżowa. W pierwszym meczu rundy wiosennej Zawisza podejmował w Fordonie Promień Kowalewo Pomorskie i patrząc na wynik było to wejście konkretne.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Co dalej z drogą wodną E-70?

  Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

 • K-PTS zostanie w końcu sprywatyzowany?

  Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy to spółka wojewódzka zajmująca się przewozami autobusowymi głównie w północnej i wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Przewoźnika charakteryzuje przestarzały tabor autobusowy oraz przynoszenie strat. Nic więc dziwnego, że pojawiały się głosy o potrzebie jej prywatyzacji. Ostatnio nawet marszałek Piotr Całbecki uznał, że jej funkcjonowanie jeszcze na rynku to cud.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.