Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzekajewski wróci z emerytury?

Czekajewski wróci z emerytury?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 05 luty 2018 00:09

Na ostatniej sesji Rady Gminy Białe Błota wicewójt Jan Jaworski poinformował, że najprawdopodobniej powoła swojego zastępce, czyli gmina będzie miała dwóch wicewójtów. Potrzebę taką tłumaczył ogromem zadań jakie stają przed gminą.

 

Jednym z nazwisk potencjalnego kandydata do objęcia funkcji, jakie pojawia się w kuluarach jest Jan Czekajewski, który obowiązki pierwszego wicewójta piastował do 1 stycznia, tego dnia przechodząc na emeryturę. Kilka dni wcześniej na sesji Rady Gminy Czekajewski powiedział, że będąc już emerytem nie wyklucza ewentualnego zaangażowania się w sprawy gminy. Wicewójt Czekajewski w drugiej połowie grudnia powołał jako swojego zastępce Jana Jaworskiego, tym samym umożliwiając kontynuację władzy, bowiem główny wójt Maciej K. przebywa już kolejny miesiąc w areszcie.

 

Śledztwo trwa

Od kilku tygodni w gminie Białe Błota praktycznie nie ma sekretarza. Pełniąca tę funkcję Agnieszka P. przebywa na zwolnieniu lekarskim, w urzędzie czekają jednak na nią orzeczone przez prokuraturę odsunięcie od obowiązków służbowych. Prokuratura stawia jej podobne zarzuty jak wójtowi Maciejowi K.

 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zostały już albo na dniach mają zostać postawione zarzuty kolejnemu ważnemu urzędnikowi w gminie Białe Błota.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.