Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzekajewski wróci z emerytury?

Czekajewski wróci z emerytury?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 05 luty 2018 00:09

Na ostatniej sesji Rady Gminy Białe Błota wicewójt Jan Jaworski poinformował, że najprawdopodobniej powoła swojego zastępce, czyli gmina będzie miała dwóch wicewójtów. Potrzebę taką tłumaczył ogromem zadań jakie stają przed gminą.

 

Jednym z nazwisk potencjalnego kandydata do objęcia funkcji, jakie pojawia się w kuluarach jest Jan Czekajewski, który obowiązki pierwszego wicewójta piastował do 1 stycznia, tego dnia przechodząc na emeryturę. Kilka dni wcześniej na sesji Rady Gminy Czekajewski powiedział, że będąc już emerytem nie wyklucza ewentualnego zaangażowania się w sprawy gminy. Wicewójt Czekajewski w drugiej połowie grudnia powołał jako swojego zastępce Jana Jaworskiego, tym samym umożliwiając kontynuację władzy, bowiem główny wójt Maciej K. przebywa już kolejny miesiąc w areszcie.

 

Śledztwo trwa

Od kilku tygodni w gminie Białe Błota praktycznie nie ma sekretarza. Pełniąca tę funkcję Agnieszka P. przebywa na zwolnieniu lekarskim, w urzędzie czekają jednak na nią orzeczone przez prokuraturę odsunięcie od obowiązków służbowych. Prokuratura stawia jej podobne zarzuty jak wójtowi Maciejowi K.

 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zostały już albo na dniach mają zostać postawione zarzuty kolejnemu ważnemu urzędnikowi w gminie Białe Błota.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • Jak walczyć z groźbami i cyberprzemocą w internecie?

  Ostatnie tragiczne wydarzenia sprawiły, iż groźby pozbawienia życia, które pojawiały się w internecie, zaczęto ścigać na poważnie. Od kilku lat funkcjonuje specjalistyczna strona internetowa – dyzurnet.pl, w ramach której eksperci reagują na zgłoszenia internautów. Przypomina o niej Ministerstwo Cyfryzacji.

 • Kontrowersyjne zapisy oddalają decyzje w sprawie ACTA2

  Dzisiaj (sobota, 19 stycznia) w wielu miejscach Europy odbywają się protesty przeciwko dyrektywie o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, nazwanej popularnie jako ACTA2. Póki co żadne decyzje w tej sprawie nie zapadną, bowiem pomiędzy członkami Rady Europy pojawiły się duże wątpliwości.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.