Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRondo Miedzyń zrewolucjonizuje komunikację na Szubińskiej

Rondo Miedzyń zrewolucjonizuje komunikację na Szubińskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 luty 2018 12:04
Rondo Miedzyń zrewolucjonizuje komunikację na Szubińskiej Fot: Bogusław Białas

Jadąc ulicą Szubińską, zauważymy po jej południowej stronie, realizowane przygotowania pod budowę drogi, która docelowo będzie łączyć się z Szubińską (droga wojewódzka nr 223) za pomocą planowanego ronda turbinowego. To jednak kwestia kilku miesięcy.

Obecnie prowadzone prace polegają na rozbudowie drogi powiatowej łączącej Trzciniec z Cielem i Kruszynem – Krajeńskim. W przetargu jako wykonawcę tej ważnej dla gminy Białe Błota drogi, wybrano firmę Kobylarnia z Brzozy. Przy realizacji tej inwestycji ma zostać również przygotowany wjazd z tej drogi powiatowej na planowane rondo Miedzyń z drogą wojewódzką nr 223. Dokumentacja projektowa ronda wymaga skorygowanie przebiegu drogi powiatowej, która biegnie z kierunku Trzcinca, stąd też widoczne prace budowlane.

 

Schemat opracowany przez biuro projektowe Anmar

 

Również swój przebieg będzie musiała zmienić droga gmina biegnąca z dzielnicy Miedzyń w Bydgoszczy. Jej przebieg zostanie również docelowo wyprofilowany, bardziej w kierunku wschodnim. Drugim etapem realizowanych inwestycji będzie budowa wspomnianego ronda. Na chwilę obecną Zarząd Dróg Wojewódzkich nie wskazuje dokładnego terminu realizacji tej inwestycji, ale założenie jest takie, iż powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku, a być może uda się nawet zakończyć.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • Jak walczyć z groźbami i cyberprzemocą w internecie?

  Ostatnie tragiczne wydarzenia sprawiły, iż groźby pozbawienia życia, które pojawiały się w internecie, zaczęto ścigać na poważnie. Od kilku lat funkcjonuje specjalistyczna strona internetowa – dyzurnet.pl, w ramach której eksperci reagują na zgłoszenia internautów. Przypomina o niej Ministerstwo Cyfryzacji.

 • Kontrowersyjne zapisy oddalają decyzje w sprawie ACTA2

  Dzisiaj (sobota, 19 stycznia) w wielu miejscach Europy odbywają się protesty przeciwko dyrektywie o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, nazwanej popularnie jako ACTA2. Póki co żadne decyzje w tej sprawie nie zapadną, bowiem pomiędzy członkami Rady Europy pojawiły się duże wątpliwości.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.