Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRondo Miedzyń zrewolucjonizuje komunikację na Szubińskiej

Rondo Miedzyń zrewolucjonizuje komunikację na Szubińskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 luty 2018 12:04
Rondo Miedzyń zrewolucjonizuje komunikację na Szubińskiej Fot: Bogusław Białas

Jadąc ulicą Szubińską, zauważymy po jej południowej stronie, realizowane przygotowania pod budowę drogi, która docelowo będzie łączyć się z Szubińską (droga wojewódzka nr 223) za pomocą planowanego ronda turbinowego. To jednak kwestia kilku miesięcy.

Obecnie prowadzone prace polegają na rozbudowie drogi powiatowej łączącej Trzciniec z Cielem i Kruszynem – Krajeńskim. W przetargu jako wykonawcę tej ważnej dla gminy Białe Błota drogi, wybrano firmę Kobylarnia z Brzozy. Przy realizacji tej inwestycji ma zostać również przygotowany wjazd z tej drogi powiatowej na planowane rondo Miedzyń z drogą wojewódzką nr 223. Dokumentacja projektowa ronda wymaga skorygowanie przebiegu drogi powiatowej, która biegnie z kierunku Trzcinca, stąd też widoczne prace budowlane.

 

Schemat opracowany przez biuro projektowe Anmar

 

Również swój przebieg będzie musiała zmienić droga gmina biegnąca z dzielnicy Miedzyń w Bydgoszczy. Jej przebieg zostanie również docelowo wyprofilowany, bardziej w kierunku wschodnim. Drugim etapem realizowanych inwestycji będzie budowa wspomnianego ronda. Na chwilę obecną Zarząd Dróg Wojewódzkich nie wskazuje dokładnego terminu realizacji tej inwestycji, ale założenie jest takie, iż powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku, a być może uda się nawet zakończyć.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót meczu: Zawisza - Promień Kowalewo Pomorskie

  Za nami pierwsza kolejka w rundzie wiosennej. Zawisza po przerwie zimowej wrócił w bardzo dobrym stylu. Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu przeciwko Promieniowi Kowalewo Pomorskie.

 • Zawisza konkretnie wchodzi w rundę wiosenną

  Po kilku miesiącach przerwy w rozgrywkach ligowych, ruszyła runda rewanżowa. W pierwszym meczu rundy wiosennej Zawisza podejmował w Fordonie Promień Kowalewo Pomorskie i patrząc na wynik było to wejście konkretne.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Co dalej z drogą wodną E-70?

  Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

 • K-PTS zostanie w końcu sprywatyzowany?

  Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy to spółka wojewódzka zajmująca się przewozami autobusowymi głównie w północnej i wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Przewoźnika charakteryzuje przestarzały tabor autobusowy oraz przynoszenie strat. Nic więc dziwnego, że pojawiały się głosy o potrzebie jej prywatyzacji. Ostatnio nawet marszałek Piotr Całbecki uznał, że jej funkcjonowanie jeszcze na rynku to cud.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.