Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRondo Miedzyń zrewolucjonizuje komunikację na Szubińskiej

Rondo Miedzyń zrewolucjonizuje komunikację na Szubińskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 luty 2018 12:04
Rondo Miedzyń zrewolucjonizuje komunikację na Szubińskiej Fot: Bogusław Białas

Jadąc ulicą Szubińską, zauważymy po jej południowej stronie, realizowane przygotowania pod budowę drogi, która docelowo będzie łączyć się z Szubińską (droga wojewódzka nr 223) za pomocą planowanego ronda turbinowego. To jednak kwestia kilku miesięcy.

Obecnie prowadzone prace polegają na rozbudowie drogi powiatowej łączącej Trzciniec z Cielem i Kruszynem – Krajeńskim. W przetargu jako wykonawcę tej ważnej dla gminy Białe Błota drogi, wybrano firmę Kobylarnia z Brzozy. Przy realizacji tej inwestycji ma zostać również przygotowany wjazd z tej drogi powiatowej na planowane rondo Miedzyń z drogą wojewódzką nr 223. Dokumentacja projektowa ronda wymaga skorygowanie przebiegu drogi powiatowej, która biegnie z kierunku Trzcinca, stąd też widoczne prace budowlane.

 

Schemat opracowany przez biuro projektowe Anmar

 

Również swój przebieg będzie musiała zmienić droga gmina biegnąca z dzielnicy Miedzyń w Bydgoszczy. Jej przebieg zostanie również docelowo wyprofilowany, bardziej w kierunku wschodnim. Drugim etapem realizowanych inwestycji będzie budowa wspomnianego ronda. Na chwilę obecną Zarząd Dróg Wojewódzkich nie wskazuje dokładnego terminu realizacji tej inwestycji, ale założenie jest takie, iż powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku, a być może uda się nawet zakończyć.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • To może być największa afera III Rzeczypospolitej

  Komisja śledcza ds. afery Amber Gold zakończyła swoje prace, po wakacjach Sejm najprawdopodobniej zajmie się jej raportem końcowym. Grupa posłów pracujących w tej komisji gościła w poniedziałek w Świeciu nad Wisłą, gdzie wzięli udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców.

  Etykiety: Amber Gold Świecie
 • To może być przełomowe zawiadomienie do prokuratury

  Dzisiaj Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie z wnioskiem o zbadanie czy członkowie rządu nie dopuścili się przęstępstwa z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa dotyczy niedofinansowania świadczeń ratujących życie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.