Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTMMB zaprasza chóry z regionu na kolejną edycję Koncertów Maryjnych z Różą

TMMB zaprasza chóry z regionu na kolejną edycję Koncertów Maryjnych z Różą

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz środa, 18 kwiecień 2018 00:47

Bydgoska tradycja śpiewania ku chwale Matki Boskiej sięga II Rzeczypospolitej, od 1925 roku bydgoszczanie zbierali się samorzutnie, aby podziękować opatrzności za to, że w 1920 Bydgoszcz powróciła do Polski. Kilka lat temu przedwojenną tradycję reaktywowało Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

 

Przed nami VIII edycja Koncertów Maryjnych z Różą, przed obliczem Matki Boskiej Pięknej Miłości, patronki Bydgoszczy – obchodzimy bowiem rok 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a jak podkreśla Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, zbliżamy się również powoli do 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski. Stąd też spodziewać możemy się szczególnego patriotycznego przesłania koncertów.

 

Ubiegły rok również był szczególny, bowiem z kolei przypadało 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie.

 

 

Koncerty otwarte zostaną 3 maja i potrwają do końca miesiąca. Nie wiemy jeszcze kto wystąpi – TMMB zachęca chętne zespoły do zgłoszeń:

Zgłoszenia do VIII Koncertów Maryjnych z Różą przyjmujemy do 25 kwietnia br. w siedzibie Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy przy ul. Jezuickiej 4, tel. 52 322 51 96, 52 345 44 34, e-mail biuro@tmmb.pl i na adres do korespondencji: Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, 85-169 Bydgoszcz 37, skrytka pocztowa  17. Prosimy dołączyć  program (pieśni religijne, w tym Maryjne).

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

  • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

    Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu