Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomisja badała i nic z tego nie wynikło

Komisja badała i nic z tego nie wynikło

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 wrzesień 2018 07:33

Kilka miesięcy temu powołany został zespół przy Radzie Miasta Bydgoszczy, który miał zbadać, czy wszyscy radni zamieszkują na terenie Bydgoszczy. Zgodnie z przepisami prawa powinni oni bowiem mieszkać na terenie Bydgoszczy, czyli posiadać czynne prawo wyborcze. W kuluarach mówiło się bowiem, że kilku radnych tego warunku nie spełnia.

 

W ostatnią środę przewodniczący tego zespołu radny Jakub Mikołajczak złożył radnym sprawozdanie z prac, który następnie przyjęła Rada Miasta. Z tego stanowiska nic w praktyce nie wynika, ale formalnie zakończyło sprawę, którą kilka miesięcy temu żyły media.

 

Komisja od samego początku znalazła się na dość trudnej pozycji, bowiem faktyczne wyjaśnienie tej sprawy wymagałoby zaglądania radnym do sypialni, czy korzystania z usług detektywów. Zespół powołany przez Radę Miasta miał jednak dość ograniczone narzędzia działania.

 

Zespół odbył łącznie 5 posiedzeń. Ustalono, że radni powinni do 30 marca złożyć oświadczenia czy posiadają czynne prawo wyborcze. Z racji tego, że radni niespecjalnie się do tego zalecenia stosowali, przedłużono termin do 25 kwietnia.

 

Ostatecznie oświadczenia złożyło 25 radnych na piśmie, jeden ustnie. 5 radnych takiego oświadczenia nie złożyło, co dla nich nie wiązało się i tak z żadnymi konsekwencjami.

 

- Komisja wyczerpała prawne możliwości – podsumował radny Mikołajczak.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

  • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

    PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu