Jesteś tutaj: HomeBydgoszczIPN rozpoczyna dzisiaj kolejne ekshumacje

IPN rozpoczyna dzisiaj kolejne ekshumacje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 15 październik 2018 00:20
IPN rozpoczyna dzisiaj kolejne ekshumacje Archiwum

Na cmentarzu przy ulicy Kcyńskiej, który zyskał już miano ,,bydgoskiej Łączki” dzisiaj rozpoczną się kolejne prace ekshumacyjne prowadzone przez Instytut Pamięci Narodowej. Ich celem jest odnalezienie szczątek osób pomordowanych w okresie stalinizmu, za działalność antykomunistyczną.

Ostatni raz archeolodzy z IPN byli przy ulicy Kcyńskiej w czerwcu. Wówczas udało się odnaleźć szczątki trzech, które w toku dalszych prac udało się zidentyfikować. W czwartek 4 październiku, w Pałacu Prezydenckim miała miejsce uroczystość odczytania not identyfikacyjnych 21 bohaterów podziemia antykomunistycznego. Wśród nich znalazły się trzy osoby odkryte na ,,bydgoskiej Łączce”: Ludwik Augustyniak, Florian Dutkiewicz i Tadeusz Ośko. Więcej piszemy o tym – Trzy ofiary komunistów odzyskały tożsamość

 

Rozpoczynające się dzisiaj ekshumacje, będą kontynuacją poszukiwań bohaterów podziemia antykomunistycznego, którzy zostali w bestialski sposób zakopani przez katów, bez prawa do pogrzebu. Przewiduje się, że przy ulicy Kcyńskiej w Bydgoszczy, znajduje się znacznie więcej szczątków bohaterów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Kujawsko-Pomorskie tnie wydatki na kolej

    O tym, że Województwo Kujawsko-Pomorskie należy do regionów, które na kolej wydają najmniej wiadomo było od dawna. Mówią chociażby o tym społecznicy i zajmujące się kolejnictwem think tanki. W ostatnim czasie Zarząd Województwa podjął decyzję w wyniku której wydamy na kolej jeszcze mniej.

    Etykiety: kolej RPO linia nr 356
  • Jest decyzja środowiskowa dla budowy odcinka drogi ekspresowej S-10

    W tym tygodniu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydała decyzję środowiskową dla realizacji odcinka drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń, oznacza to, że prace przygotowawcze decyzji dobiegają już końca i po znalezieniu finansowania będzie można rozpocząć już prace budowę.

Wiadomości z regionu