Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejni bohaterowie odnalezienie na bydgoskiej Łączce

Kolejni bohaterowie odnalezienie na bydgoskiej Łączce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 październik 2018 23:50
Kolejni bohaterowie odnalezienie na bydgoskiej Łączce Archiwum

Od poniedziałku na cmentarzu komunalnym przy ulicy Kcyńskiej w Bydgoszczy prowadzone są przez Instytut Pamięci Narodowej pamięci ekshumacyjne. Ich celem jest odnalezienie szczątków żołnierzy podziemia antykomunistycznego, którzy po torturach zostali pogrzebani w miejscu dzisiejszego cmentarza bez pogrzebu. Bliscy natomiast przez dziesiątki lat nie wiedzieli, gdzie spoczywali.

Na początku października w obecności Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim odczytano tożsamości 21 osób, które udało się zidentyfikować w trakcie prowadzonych w całej Polsce ekshumacji. Wśród tych osób były trzy osoby, które udało się w czerwcu zidentyfikować przy ulicy Kcyńskiej: Ludwik Augustyniak, Florian Dutkiewicz i Tadeusz Ośko.

 

W poniedziałek badacze IPN ponownie pojawili się przy ulicy Kcyńskiej. Na chwilę obecną mówi się wstępnie o odnalezieniu kolejnych szczątków oraz ryngrafu z ,,Orłem w Koronie”. Zapewne za kilka tygodni poznamy tożsamości zidentyfikowanych. Według analiz historyków, na Kcyńskiej znajdują się szczątki jeszcze przynajmniej kilku osób.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Kujawsko-Pomorskie tnie wydatki na kolej

    O tym, że Województwo Kujawsko-Pomorskie należy do regionów, które na kolej wydają najmniej wiadomo było od dawna. Mówią chociażby o tym społecznicy i zajmujące się kolejnictwem think tanki. W ostatnim czasie Zarząd Województwa podjął decyzję w wyniku której wydamy na kolej jeszcze mniej.

    Etykiety: kolej RPO linia nr 356
  • Jest decyzja środowiskowa dla budowy odcinka drogi ekspresowej S-10

    W tym tygodniu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydała decyzję środowiskową dla realizacji odcinka drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń, oznacza to, że prace przygotowawcze decyzji dobiegają już końca i po znalezieniu finansowania będzie można rozpocząć już prace budowę.

Wiadomości z regionu