Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDombrowicz nie wie czy poprze Całbeckiego

Dombrowicz nie wie czy poprze Całbeckiego

Napisane przez  Ł.R. / Radio PiK Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 październik 2018 07:28

Kolejna kadencja Piotra Całbeckiego jako marszałka województwa wydaje się bardzo prawdopodobna. W Bydgoszczy niektórzy liczą, że marszałkiem będzie ktoś inny. Zimnym prysznicem dla liczących na zmiany powinno być to, że nawet wśród radnych z wybranych z Bydgoszczy są osoby skłonne do poparcia Calbeckiego.

Osobą mogącą głosować na Piotra Całbeckiego jest na pewno wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, który nawet w kampanii wyborczej pozytywnie o swoim szefie się wypowiadał. W piątek w Rozmowie Dnia Radia PiK gościł Konstanty Dombrowicz, były prezydent Bydgoszczy, radny wybrany z listy PiS-u, pytany o ocenę polityki Całbeckiego stwierdza - Nie mi to oceniać czy jest dobrym marszałkiem, czy nie. Moim zdaniem można by nieco inaczej skierować środki, jeśli chodzi o ten bezpośredni budżet województwa. Tutaj podział z całą pewnością jest dyskusyjny. Oczywiście bardzo dobry wynik pana marszałka. Przy okazji gratuluję. Uzyskanie 68000 głosów to jest rzeczywiście coś godnego nawet zazdrości. To świadczy, że marszałek w pewnych kręgach był oceniany przez wyborców bardzo dobrze, bo zrobił dla nich coś sensownego. Przekazał pieniądze na inwestycje, które szczególnie w okręgu toruńskim zostały zrealizowane.

 

Dopytany czy zagłosuje na Całbeckiego, Dombrowicz stwierdza - Ja w tej chwili nie odpowiem na takie pytanie.

 

Po przegranych wyborach prezydenkich Dombrowicz zawodowo związał się z podległą marszałkowi Całbeckiemu instytucją kultury – Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury. Głosowanie w wyborach na marszałka będzie tajne.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas