Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDombrowicz nie wie czy poprze Całbeckiego

Dombrowicz nie wie czy poprze Całbeckiego

Napisane przez  Ł.R. / Radio PiK Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 październik 2018 07:28

Kolejna kadencja Piotra Całbeckiego jako marszałka województwa wydaje się bardzo prawdopodobna. W Bydgoszczy niektórzy liczą, że marszałkiem będzie ktoś inny. Zimnym prysznicem dla liczących na zmiany powinno być to, że nawet wśród radnych z wybranych z Bydgoszczy są osoby skłonne do poparcia Calbeckiego.

Osobą mogącą głosować na Piotra Całbeckiego jest na pewno wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, który nawet w kampanii wyborczej pozytywnie o swoim szefie się wypowiadał. W piątek w Rozmowie Dnia Radia PiK gościł Konstanty Dombrowicz, były prezydent Bydgoszczy, radny wybrany z listy PiS-u, pytany o ocenę polityki Całbeckiego stwierdza - Nie mi to oceniać czy jest dobrym marszałkiem, czy nie. Moim zdaniem można by nieco inaczej skierować środki, jeśli chodzi o ten bezpośredni budżet województwa. Tutaj podział z całą pewnością jest dyskusyjny. Oczywiście bardzo dobry wynik pana marszałka. Przy okazji gratuluję. Uzyskanie 68000 głosów to jest rzeczywiście coś godnego nawet zazdrości. To świadczy, że marszałek w pewnych kręgach był oceniany przez wyborców bardzo dobrze, bo zrobił dla nich coś sensownego. Przekazał pieniądze na inwestycje, które szczególnie w okręgu toruńskim zostały zrealizowane.

 

Dopytany czy zagłosuje na Całbeckiego, Dombrowicz stwierdza - Ja w tej chwili nie odpowiem na takie pytanie.

 

Po przegranych wyborach prezydenkich Dombrowicz zawodowo związał się z podległą marszałkowi Całbeckiemu instytucją kultury – Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury. Głosowanie w wyborach na marszałka będzie tajne.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • Były samorządowiec nagrał groźne zdarzenie drogowe ze swoim udziałem

  11 września w deszczowej aurze Marek Jeleniewski wyjeżdżając z Tucholi był uczestnikiem groźnego zdarzenia drogowego. W pewnym momencie pierwszeństwo wymusił na nim młody kierowca chcący skręcić w lewo. Z racji tego, że była to szosa, przy jego prędkości niemożliwe było wyhamowanie, dlatego Jeleniewski odbił gwałtowanie na lewo wjeżdżając na pas zieleni. Zakończyło się na uszkodzeniu podwozia pojazdu. Dla przestrogi Jeleniewski umieścił film na Facebook-u.

 • Sondaż: Senat dla Koalicji, Sejm dla PiS

  Marcin Palade, który należy do jednego z bardziej skutecznych badaczy opinii publicznej w Polsce przedstawił badania sondażowe dla okręgu bydgoskiego. Wygrywa PiS z różnicą 6 punktów procentowych nad Koalicją Obywatelską, ale to Koalicja w jego opinii wygra wybory do Senatu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas