Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGangster zatrzymany pod Bydgoszczą

Gangster zatrzymany pod Bydgoszczą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 listopad 2018 16:07
Gangster zatrzymany pod Bydgoszczą Fot: KWP

Bydgoscy policjanci zatrzymali Jaromira M.O. pseudonim ,,Jurgen”, który poszukiwany był od kilku miesięcy listem gościem za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, gangu ,,Kadafiego”. Lider tej grupy również jest poszukiwany.

Gang ,,Kadafiego” zajmował się m.in. handlem narkotykami oraz czerpaniem korzyści z prostytucji, a także rozbojami i wymuszeniami. Wartość wprowadzonych na rynek narkotyków szacuje się na około 20 mln zł. Była to swego czasu największa grupa przestępcza w województwie kujawsko-pomorskim, aż do 2011 roku, gdy została rozbita przez policjantów.

 

,,Jurgen” został zatrzymany na działce w Samociązku (gmina Koronowo), gdzie ukrywał się. Jak informują policjanci był zaskoczony i nie stawiał oporu.

 

Na wolności znajduje się cały czas Tomasz B. ,,Kadafi', który w lutym został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Na wolność wyszedł dzięki wpłaceniu kaucji w wysokości 100 tys. zł. Mężczyzna zaczął się ukrywać, również za nim wydany został list gończy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu