Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNadwyżką ze świątecznych stołów dzielili się z potrzebującymi

Nadwyżką ze świątecznych stołów dzielili się z potrzebującymi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 27 grudzień 2018 14:53
Nadwyżką ze świątecznych stołów dzielili się z potrzebującymi Fot: Bogusław Białas

W Boże Narodzenie miała miejsce kolejna edycja akcji ,,Ciepło serca w słoiku” w Bydgoszczy, której założenia są dość proste – chodzi o to, aby podzielić się tym czego nie zjedliśmy przy rodzinnej Wigilii z tymi którzy nie mają nic, czyli głównie bezdomnymi.

Wszyscy spotkali się na Placu Wolności, gdzie powstało ,,spontaniczne” centrum dystrybucji. Z racji tego, że była to już kolejna edycja, stąd też zainteresowani wiedzieli gdzie się spotkać. Na miejscu pojawiło się kilku potrzebujących, którzy otrzymali świąteczne potrawy. Następnie rozjechano się do koczowisk, gdzie przebywają bezdomni, aby obdarować ich bezpośrednio. Byli też tacy, którzy przygotowali specjalnie potrawy z myślą o ,,Ciepła serca w słoiku”.

 

 

Po obdarowaniu bezdomnych pozostałą żywność zawieziono do placówek, w których święta spędzali potrzebujący.

 

W inicjatywę włączyli się też radni – wiceprzewodniczący Rady Miasta Ireneusz Nitkiewicz oraz radna Agnieszka Bąk.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas