Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNadwyżką ze świątecznych stołów dzielili się z potrzebującymi

Nadwyżką ze świątecznych stołów dzielili się z potrzebującymi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 27 grudzień 2018 14:53
Nadwyżką ze świątecznych stołów dzielili się z potrzebującymi Fot: Bogusław Białas

W Boże Narodzenie miała miejsce kolejna edycja akcji ,,Ciepło serca w słoiku” w Bydgoszczy, której założenia są dość proste – chodzi o to, aby podzielić się tym czego nie zjedliśmy przy rodzinnej Wigilii z tymi którzy nie mają nic, czyli głównie bezdomnymi.

Wszyscy spotkali się na Placu Wolności, gdzie powstało ,,spontaniczne” centrum dystrybucji. Z racji tego, że była to już kolejna edycja, stąd też zainteresowani wiedzieli gdzie się spotkać. Na miejscu pojawiło się kilku potrzebujących, którzy otrzymali świąteczne potrawy. Następnie rozjechano się do koczowisk, gdzie przebywają bezdomni, aby obdarować ich bezpośrednio. Byli też tacy, którzy przygotowali specjalnie potrawy z myślą o ,,Ciepła serca w słoiku”.

 

 

Po obdarowaniu bezdomnych pozostałą żywność zawieziono do placówek, w których święta spędzali potrzebujący.

 

W inicjatywę włączyli się też radni – wiceprzewodniczący Rady Miasta Ireneusz Nitkiewicz oraz radna Agnieszka Bąk.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas