Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNadwyżką ze świątecznych stołów dzielili się z potrzebującymi

Nadwyżką ze świątecznych stołów dzielili się z potrzebującymi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 27 grudzień 2018 14:53
Nadwyżką ze świątecznych stołów dzielili się z potrzebującymi Fot: Bogusław Białas

W Boże Narodzenie miała miejsce kolejna edycja akcji ,,Ciepło serca w słoiku” w Bydgoszczy, której założenia są dość proste – chodzi o to, aby podzielić się tym czego nie zjedliśmy przy rodzinnej Wigilii z tymi którzy nie mają nic, czyli głównie bezdomnymi.

Wszyscy spotkali się na Placu Wolności, gdzie powstało ,,spontaniczne” centrum dystrybucji. Z racji tego, że była to już kolejna edycja, stąd też zainteresowani wiedzieli gdzie się spotkać. Na miejscu pojawiło się kilku potrzebujących, którzy otrzymali świąteczne potrawy. Następnie rozjechano się do koczowisk, gdzie przebywają bezdomni, aby obdarować ich bezpośrednio. Byli też tacy, którzy przygotowali specjalnie potrawy z myślą o ,,Ciepła serca w słoiku”.

 

 

Po obdarowaniu bezdomnych pozostałą żywność zawieziono do placówek, w których święta spędzali potrzebujący.

 

W inicjatywę włączyli się też radni – wiceprzewodniczący Rady Miasta Ireneusz Nitkiewicz oraz radna Agnieszka Bąk.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Finanse Grudziądza w coraz większym krachu

    W ubiegłym tygodniu Regionalna Izba Obrachunkowa negatywnie oceniła sprawozdania z wykonania budżetu Grudziądza w pierwszym półroczu bieżącego roku oraz wezwała samorząd do wdrożenia programu naprawczego w ciągu 1,5 miesiąca. Jednocześnie RIO unieważniła uchwaloną przez Radę Gminy korektę budżetu z sierpnia oraz sierpniową zmianę wieloletniej perspektywy finansowej miasta.

    Etykiety: Grudziądz
  • Nie będzie wycieczek szkolnych – czyli jak działa strajk włoski

    W założeniu strajk włoski to forma protestu, w którym pracownicy wykonują mało obowiązków. W przeciwieństwie do „zwykłego” strajku, gdzie cała praca zostanie przerwana. Taka forma protestu nie musi być zgłaszana, bowiem nie jest ujęta w przepisach prawa.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas