Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Wyspę Młyńską samochodem nie wjedziemy

Na Wyspę Młyńską samochodem nie wjedziemy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 kwiecień 2019 07:54

W związku z planowana Europejską Majówką na Wyspie Młyńskiej od środy będą obowiązywały zmiany w organizacji ruchu. Poniżej prezentujemy praktyczne informacje z tym związane.

O Europejskiej Majówce więcej piszemy - Trzy dni świętowania 15-lecia Polski w Unii Europejskiej

 

Od środy 1 maja godziny 6:00 do piątku 3 maja godziny 24:00 nieczynny będzie parking na Wyspie Młyńskiej przy Młynach Rothera. Natomiast od czwartku 2 maja godziny 6:00 do 3 maja godziny 24:00 będzie całkowicie zamknięty wjazd na Wyspę Młyńską. Jeżeli planujemy udać się na Europejską Majówkę samochodem, warto skorzystać z parkingu Urzędu Miasta przy ulicy Grudziądzkiej, który w dni w które urząd nie pracuje jest znacznie mniej obłożony. Parkowanie w tym miejscu jest oczywiście bezpłatne.

 

Warto rozważyć skorzystanie z komunikacji miejskiej, przez cały długi weekend od środy do niedzieli będą kursować specjalne linie nr 100 i 102 obsługiwane zabytkowym taborem. Pierwsza linia połączy Plac Kościeleckich z Myślęcinkiem druga natomiast Plac Kościeleckich z Exploseum. Do tej pory przystanek początkowy linii zabytkowym mieścił się na Starym Rynku, z uwagi na jego przebudowę będzie to Plac Kościeleckich.

W środę i w piątek komunikacja miejska będzie funkcjonowała według niedzielnych rozkładów jazdy.

 

 

Bieg ,,Bydgoszcz na start”

W środę 1 maja przed południem odbywać będzie się impreza biegowa, która obejmie całą ulicę Gdańską oraz okolice m.in. Teatru Polskiego, Bazylikii pw. św. Wincentego a Paulo, Filharmonii Pomorskiej. W godzinach 9:00 – 12:00 trzeba się na tym obszarze liczyć z dużymi utrudnieniami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Grudziądzki szpital szpitalem wojewódzkim? Marszałek analizuje

    Grudziądzcy samorządowcy liczą, że będący powodem problemów finansowych miasta Grudziądza szpital przejmie województwo kujawsko-pomorskie, czyli przejdzie na utrzymanie wszystkich mieszkańców województwa. Ten pomysł krytykowany jest przez bydgoskiego radnego Romana Jasiakiewicza. Marszałek decyzji w tej sprawie nie podjął, zapowiada przeanalizowanie propozycji.

    Etykiety: Grudziądz
  • (Czarna) magia 500 plus

    Program 500 + zrobił furorę wśród polskich rodzin. Dzięki niemu partia rządząca zaskarbiła sobie zaufanie wyborców. Na pierwszy rzut oka wydaje się on pozytywny. Niestety, nawet najlepszy heros ma swoją wadę. Co jest piętą Achillesową programu 500 plus?

    Etykiety: 500Plus

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.