Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Wyspę Młyńską samochodem nie wjedziemy

Na Wyspę Młyńską samochodem nie wjedziemy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 kwiecień 2019 07:54

W związku z planowana Europejską Majówką na Wyspie Młyńskiej od środy będą obowiązywały zmiany w organizacji ruchu. Poniżej prezentujemy praktyczne informacje z tym związane.

O Europejskiej Majówce więcej piszemy - Trzy dni świętowania 15-lecia Polski w Unii Europejskiej

 

Od środy 1 maja godziny 6:00 do piątku 3 maja godziny 24:00 nieczynny będzie parking na Wyspie Młyńskiej przy Młynach Rothera. Natomiast od czwartku 2 maja godziny 6:00 do 3 maja godziny 24:00 będzie całkowicie zamknięty wjazd na Wyspę Młyńską. Jeżeli planujemy udać się na Europejską Majówkę samochodem, warto skorzystać z parkingu Urzędu Miasta przy ulicy Grudziądzkiej, który w dni w które urząd nie pracuje jest znacznie mniej obłożony. Parkowanie w tym miejscu jest oczywiście bezpłatne.

 

Warto rozważyć skorzystanie z komunikacji miejskiej, przez cały długi weekend od środy do niedzieli będą kursować specjalne linie nr 100 i 102 obsługiwane zabytkowym taborem. Pierwsza linia połączy Plac Kościeleckich z Myślęcinkiem druga natomiast Plac Kościeleckich z Exploseum. Do tej pory przystanek początkowy linii zabytkowym mieścił się na Starym Rynku, z uwagi na jego przebudowę będzie to Plac Kościeleckich.

W środę i w piątek komunikacja miejska będzie funkcjonowała według niedzielnych rozkładów jazdy.

 

 

Bieg ,,Bydgoszcz na start”

W środę 1 maja przed południem odbywać będzie się impreza biegowa, która obejmie całą ulicę Gdańską oraz okolice m.in. Teatru Polskiego, Bazylikii pw. św. Wincentego a Paulo, Filharmonii Pomorskiej. W godzinach 9:00 – 12:00 trzeba się na tym obszarze liczyć z dużymi utrudnieniami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas