Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent i parlamentarzysta pytają, gdzie obiecane przez wicepremiera pieniądze na Akademię Muzyczną?

Prezydent i parlamentarzysta pytają, gdzie obiecane przez wicepremiera pieniądze na Akademię Muzyczną?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 październik 2019 16:07
Prezydent i parlamentarzysta pytają, gdzie obiecane przez wicepremiera pieniądze na Akademię Muzyczną? Wizualizacja koncepcji

Przed tygodniem w Bydgoszczy gościł wicepremier Piotr Gliński, który zapowiedział dofinansowanie budowy nowego kampusu Akademii Muzycznej przez rząd kwotą około 240 mln zł. Prezydent Rafał Bruski i poseł Paweł Olszewski pytają, gdzie zapisano te pieniądze, bowiem w dokumentach finansowych rządu wzmianek nie ma.

- Te deklaracje nie mają żadnego pokrycia w dokumentach finansowych – stwierdza poseł Paweł Olszewski – Ani w projekcie budżetu państwa na 2020 rok, ani w wieloletnich planach inwestycyjnych. Widzimy jednoznacznie, że ta aktywność pana premiera Glińskiego i naszych lokalnych parlamentarzystów ma charakter stricte werbalny. i tylko i wyłącznie pod wybory.

 

Olszewski wspomniał,że tego samego dnia wicepremier Gliński w Toruniu zadeklarował wsparcie na poziomie około 400 mln zł dla budowy nowego centrum Camerimage – Jest to o tyle dziwne, że prezydent wraz z władzami województwa wielokrotnie deklarował gotowość budowy czwartego kręgu Opery Nova, gdzie takie centrum mogłoby powstać. Wówczas pan premier Gliński i Ministerstwo Kultury jednoznacznie wskazywało i mówiło – nie będzie na to środków. Dzisiaj widać w Toruniu te środki mają się znaleźć. Też mam pewne obawy.


- Jako samorządowiec dużą uwagę przykładam do skuteczności, albo coś się zrealizuje, albo coś się tylko obieca, albo nic się nie zrealizuje. Był okres, w mojej opinii najlepszy według mnie w historii naszego miasta, kiedy byliśmy silnie reprezentowani w Radzie Ministrów (…) To był okres dobrych decyzji, skutecznych decyzji i ich wdrożenia w życie, a więc przede wszystkim zabezpieczenia w budżecie środków finansowych, stąd moja twarz jest obok dworca kolejowego, obok dodatkowych środków na budowę tramwaju do Fordonu i także doprowadzenie do podpisania umów wykonawczych dotyczących drogi S-5 – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który po raz kolejny udzielił poparcia posłowie Olszewskiemu w zbliżających się wyborach.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas