Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent i parlamentarzysta pytają, gdzie obiecane przez wicepremiera pieniądze na Akademię Muzyczną?

Prezydent i parlamentarzysta pytają, gdzie obiecane przez wicepremiera pieniądze na Akademię Muzyczną?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 październik 2019 16:07
Prezydent i parlamentarzysta pytają, gdzie obiecane przez wicepremiera pieniądze na Akademię Muzyczną? Wizualizacja koncepcji

Przed tygodniem w Bydgoszczy gościł wicepremier Piotr Gliński, który zapowiedział dofinansowanie budowy nowego kampusu Akademii Muzycznej przez rząd kwotą około 240 mln zł. Prezydent Rafał Bruski i poseł Paweł Olszewski pytają, gdzie zapisano te pieniądze, bowiem w dokumentach finansowych rządu wzmianek nie ma.

- Te deklaracje nie mają żadnego pokrycia w dokumentach finansowych – stwierdza poseł Paweł Olszewski – Ani w projekcie budżetu państwa na 2020 rok, ani w wieloletnich planach inwestycyjnych. Widzimy jednoznacznie, że ta aktywność pana premiera Glińskiego i naszych lokalnych parlamentarzystów ma charakter stricte werbalny. i tylko i wyłącznie pod wybory.

 

Olszewski wspomniał,że tego samego dnia wicepremier Gliński w Toruniu zadeklarował wsparcie na poziomie około 400 mln zł dla budowy nowego centrum Camerimage – Jest to o tyle dziwne, że prezydent wraz z władzami województwa wielokrotnie deklarował gotowość budowy czwartego kręgu Opery Nova, gdzie takie centrum mogłoby powstać. Wówczas pan premier Gliński i Ministerstwo Kultury jednoznacznie wskazywało i mówiło – nie będzie na to środków. Dzisiaj widać w Toruniu te środki mają się znaleźć. Też mam pewne obawy.


- Jako samorządowiec dużą uwagę przykładam do skuteczności, albo coś się zrealizuje, albo coś się tylko obieca, albo nic się nie zrealizuje. Był okres, w mojej opinii najlepszy według mnie w historii naszego miasta, kiedy byliśmy silnie reprezentowani w Radzie Ministrów (…) To był okres dobrych decyzji, skutecznych decyzji i ich wdrożenia w życie, a więc przede wszystkim zabezpieczenia w budżecie środków finansowych, stąd moja twarz jest obok dworca kolejowego, obok dodatkowych środków na budowę tramwaju do Fordonu i także doprowadzenie do podpisania umów wykonawczych dotyczących drogi S-5 – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który po raz kolejny udzielił poparcia posłowie Olszewskiemu w zbliżających się wyborach.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

    Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

    Etykiety: piłka nożna
  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu