Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent i parlamentarzysta pytają, gdzie obiecane przez wicepremiera pieniądze na Akademię Muzyczną?

Prezydent i parlamentarzysta pytają, gdzie obiecane przez wicepremiera pieniądze na Akademię Muzyczną?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 październik 2019 16:07
Prezydent i parlamentarzysta pytają, gdzie obiecane przez wicepremiera pieniądze na Akademię Muzyczną? Wizualizacja koncepcji

Przed tygodniem w Bydgoszczy gościł wicepremier Piotr Gliński, który zapowiedział dofinansowanie budowy nowego kampusu Akademii Muzycznej przez rząd kwotą około 240 mln zł. Prezydent Rafał Bruski i poseł Paweł Olszewski pytają, gdzie zapisano te pieniądze, bowiem w dokumentach finansowych rządu wzmianek nie ma.

- Te deklaracje nie mają żadnego pokrycia w dokumentach finansowych – stwierdza poseł Paweł Olszewski – Ani w projekcie budżetu państwa na 2020 rok, ani w wieloletnich planach inwestycyjnych. Widzimy jednoznacznie, że ta aktywność pana premiera Glińskiego i naszych lokalnych parlamentarzystów ma charakter stricte werbalny. i tylko i wyłącznie pod wybory.

 

Olszewski wspomniał,że tego samego dnia wicepremier Gliński w Toruniu zadeklarował wsparcie na poziomie około 400 mln zł dla budowy nowego centrum Camerimage – Jest to o tyle dziwne, że prezydent wraz z władzami województwa wielokrotnie deklarował gotowość budowy czwartego kręgu Opery Nova, gdzie takie centrum mogłoby powstać. Wówczas pan premier Gliński i Ministerstwo Kultury jednoznacznie wskazywało i mówiło – nie będzie na to środków. Dzisiaj widać w Toruniu te środki mają się znaleźć. Też mam pewne obawy.


- Jako samorządowiec dużą uwagę przykładam do skuteczności, albo coś się zrealizuje, albo coś się tylko obieca, albo nic się nie zrealizuje. Był okres, w mojej opinii najlepszy według mnie w historii naszego miasta, kiedy byliśmy silnie reprezentowani w Radzie Ministrów (…) To był okres dobrych decyzji, skutecznych decyzji i ich wdrożenia w życie, a więc przede wszystkim zabezpieczenia w budżecie środków finansowych, stąd moja twarz jest obok dworca kolejowego, obok dodatkowych środków na budowę tramwaju do Fordonu i także doprowadzenie do podpisania umów wykonawczych dotyczących drogi S-5 – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który po raz kolejny udzielił poparcia posłowie Olszewskiemu w zbliżających się wyborach.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi
  • Posłowie Lewicy z trzech województw chcą współpracować na rzecz budowy drogi S-10

    Jutro (środa) zawiązać ma się Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi S10, którego celem będzie podejmowanie współpracy parlamentarnej na rzecz budowy drogi ekspresowej S-10. Jutro dowiemy się też ilu posłów będzie zainteresowanych pracą w nim, na razie stron sejmowa informuje o akcesie pięciu parlamentarzystów, prawie wszyscy z Lewicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas