Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent i parlamentarzysta pytają, gdzie obiecane przez wicepremiera pieniądze na Akademię Muzyczną?

Prezydent i parlamentarzysta pytają, gdzie obiecane przez wicepremiera pieniądze na Akademię Muzyczną?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 październik 2019 16:07
Prezydent i parlamentarzysta pytają, gdzie obiecane przez wicepremiera pieniądze na Akademię Muzyczną? Wizualizacja koncepcji

Przed tygodniem w Bydgoszczy gościł wicepremier Piotr Gliński, który zapowiedział dofinansowanie budowy nowego kampusu Akademii Muzycznej przez rząd kwotą około 240 mln zł. Prezydent Rafał Bruski i poseł Paweł Olszewski pytają, gdzie zapisano te pieniądze, bowiem w dokumentach finansowych rządu wzmianek nie ma.

- Te deklaracje nie mają żadnego pokrycia w dokumentach finansowych – stwierdza poseł Paweł Olszewski – Ani w projekcie budżetu państwa na 2020 rok, ani w wieloletnich planach inwestycyjnych. Widzimy jednoznacznie, że ta aktywność pana premiera Glińskiego i naszych lokalnych parlamentarzystów ma charakter stricte werbalny. i tylko i wyłącznie pod wybory.

 

Olszewski wspomniał,że tego samego dnia wicepremier Gliński w Toruniu zadeklarował wsparcie na poziomie około 400 mln zł dla budowy nowego centrum Camerimage – Jest to o tyle dziwne, że prezydent wraz z władzami województwa wielokrotnie deklarował gotowość budowy czwartego kręgu Opery Nova, gdzie takie centrum mogłoby powstać. Wówczas pan premier Gliński i Ministerstwo Kultury jednoznacznie wskazywało i mówiło – nie będzie na to środków. Dzisiaj widać w Toruniu te środki mają się znaleźć. Też mam pewne obawy.


- Jako samorządowiec dużą uwagę przykładam do skuteczności, albo coś się zrealizuje, albo coś się tylko obieca, albo nic się nie zrealizuje. Był okres, w mojej opinii najlepszy według mnie w historii naszego miasta, kiedy byliśmy silnie reprezentowani w Radzie Ministrów (…) To był okres dobrych decyzji, skutecznych decyzji i ich wdrożenia w życie, a więc przede wszystkim zabezpieczenia w budżecie środków finansowych, stąd moja twarz jest obok dworca kolejowego, obok dodatkowych środków na budowę tramwaju do Fordonu i także doprowadzenie do podpisania umów wykonawczych dotyczących drogi S-5 – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który po raz kolejny udzielił poparcia posłowie Olszewskiemu w zbliżających się wyborach.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

Wiadomości z regionu