Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRada Miasta jest na dobrej drodze, aby stać się cyrkiem [komentarz]

Rada Miasta jest na dobrej drodze, aby stać się cyrkiem [komentarz]

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 październik 2019 15:19

Pokrzykujący działacze KOD-u w koszulkach z napisem, iż jeden z radnych jest ,,złodziejem”, w trakcie obrad wywieszony transparent wskazujący, że na sali wśród radnych zasiada przestępca. Takie sceny mogliśmy oglądać wczoraj przed i w trakcie sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Najprawdopodobniej za tydzień będzie powtórka.

 

Z drugiej strony trudno sobie wyobrazić, aby radny Rady Miasta przy monitoringu wizyjnym niszczył plandekę krytykującą jego opcję polityczną. To nie byłoby zachowanie godne radnego. Mamy sytuację wizerunkową niezbyt dobrą dla bydgoskiego samorządu, uderzającą w powagę Rady Miasta i wszystkich radnych. Sytuację, która może być też trudna do zrozumienia przez mieszkańców, z których podatków Rada Miasta się utrzymuje.

 

Jeżeli nie chcemy, aby Rada Miasta była traktowana jak cyrk, to należy podjąć pilnie działania, bo kolejna sesja już w przyszłym tygodniu, a zanosi się na powtórkę gorszących scen. Kiedyś dobrym zwyczajem było niewywieszanie żadnych transparentów na sali obrad, niestety od kilku miesięcy pojawiło się już na to polityczne przyzwolenie. Pisanie o radnym, że jest przestępcą, pomimo braku wyroku (na chwilę obecną według mojej wiedzy nie ma nawet oficjalnych zarzutów), to również nie powinno mieć miejsca podczas obrad Rady. Konieczne jest również wyjaśnienie co wydarzyło się przed Sądem Okręgowym, co leży w dużej mierze w interesie Prawa i Sprawiedliwości, przede wszystkim prezesa okręgu posła Tomasza Latosa, bowiem obwiniany o zniszczenie plandeki z antyrządowymi hasłami jest członek klubu tej partii. Jako opinia publiczna nie mamy na dzisiaj wglądu do monitoringu, taki wgląd mają tylko strony postępowania, Komitet Obrony Demokracji jako strona pokrzywdzona. Według KOD radny Bogdan Dzakanowski dopuścił się zniszczenia plandeki, sam zainteresowany jednoznacznie natomiast nie komentuje co dokładnie robił przed Sądem. Jeżeli faktycznie za pomocą noża przeciął i ściągnął plandekę to jego zasiadanie w Radzie Miasta będzie ośmieszaniem tej izby, a w jeszcze większym stopniu będzie uderzać w wizerunek partii z nim współpracującej czyli PiS. Wydaje się zatem za zasadne, aby ugrupowanie sprawę wyjaśniło też w swoich strukturach.

 

 

Bydgoszcz jest ósmym co do wielkości miastem w Polsce, jeżeli mamy ambicje był czołową metropolią, to wymagajmy również od naszych radnych zachowywania się na wysokim poziomie. Takie sceny jak wczoraj nie mogą się więcej powtarzać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

  W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

 • Pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą ruch kolejowy będzie odbywał się po czterech torach

   

  We wtorek w Bydgoszczy podpisano umowę pomiędzy PKP PLK oraz firma Voessing Polska na opracowanie dokumentacji technicznej dla modernizacji linii kolejowej nr 131 do prędkości 200 km/h. Prace budowlane w opinii prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela zakończone powinny być na przełomie 2025 i 2026 roku, obejmą też inne ważne odcinki kolejowe.

  Etykiety: PKP kolej linia nr 131
 • Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

  Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu