Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByły dziennikarz i animator kultury 25 lat spędzi w więzieniu. Później na wolność raczej nie wyjdzie

Były dziennikarz i animator kultury 25 lat spędzi w więzieniu. Później na wolność raczej nie wyjdzie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 listopad 2019 16:17
Były dziennikarz i animator kultury 25 lat spędzi w więzieniu. Później na wolność raczej nie wyjdzie Fot: linusb4

Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał prawomocny wyrok w sprawie Marka M., byłego dziennikarza radiowego oraz znanego bydgoskiego animatora kultury. Oskarżony został o czyny pedofilskie, w tym gwałt na nieletnich.

Łącznie postawiono mu 35 zarzutów, w tym gwałty na nieletnich oraz gromadzenie i tworzenie materiałów pornografii dziecięcej. W lutym mężczyznę skazał Sąd Okręgowy w Bydgoszczy, teraz apelację rozpatrywał Sąd Apelacyjny w Gdańsku, który uwzględnił jednak oczekiwania bydgoskiej prokuratury, czyli najwyższego wymiaru kary w postaci 25 lat więzienia. Proces odbywał się niejawnie, bez udziału publiczności, stąd też szczegóły sprawy nie są znane publicznie. Zarzuty prokuratury dotyczą jego czynów w latach 2015-2017, nie można wykluczyć, że wcześniej również się dopuszczał czynów o charakterze pedofilskim.

 

Po odbyciu kary istnieje prawdopodobieństwo, że nie wyjdzie na wolność, ale trafi do zamkniętego ośrodka, gdzie będzie znajdował się pod stałym nadzorem psychiatry i psychologów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu