Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByły dziennikarz i animator kultury 25 lat spędzi w więzieniu. Później na wolność raczej nie wyjdzie

Były dziennikarz i animator kultury 25 lat spędzi w więzieniu. Później na wolność raczej nie wyjdzie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 listopad 2019 16:17
Były dziennikarz i animator kultury 25 lat spędzi w więzieniu. Później na wolność raczej nie wyjdzie Fot: linusb4

Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał prawomocny wyrok w sprawie Marka M., byłego dziennikarza radiowego oraz znanego bydgoskiego animatora kultury. Oskarżony został o czyny pedofilskie, w tym gwałt na nieletnich.

Łącznie postawiono mu 35 zarzutów, w tym gwałty na nieletnich oraz gromadzenie i tworzenie materiałów pornografii dziecięcej. W lutym mężczyznę skazał Sąd Okręgowy w Bydgoszczy, teraz apelację rozpatrywał Sąd Apelacyjny w Gdańsku, który uwzględnił jednak oczekiwania bydgoskiej prokuratury, czyli najwyższego wymiaru kary w postaci 25 lat więzienia. Proces odbywał się niejawnie, bez udziału publiczności, stąd też szczegóły sprawy nie są znane publicznie. Zarzuty prokuratury dotyczą jego czynów w latach 2015-2017, nie można wykluczyć, że wcześniej również się dopuszczał czynów o charakterze pedofilskim.

 

Po odbyciu kary istnieje prawdopodobieństwo, że nie wyjdzie na wolność, ale trafi do zamkniętego ośrodka, gdzie będzie znajdował się pod stałym nadzorem psychiatry i psychologów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • To już X Marsz Niepodległości

  Gdy przypada 11 listopada, to elementem charakterystycznym tego dnia stał się przechodzący przez Warszawę Marsz Niepodległości. Za nami X edycja, można powiedzieć jubileuszowa, wydarzenia w którym stolica pełna była biało-czerwonych flag. Hasło tegorocznego marszu to ,Miej w opiece naród cały”, które nawiązywało do wielowiekowych związków Polski z chrześcijaństwem.

 • Niepodległość zawsze można utracić

  Dzisiejszą 101. rocznicę symbolicznego odzyskania przez Polskę niepodległości zestawię z przypadającą we wrześniu 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, która dość szybko Polskę tej niepodległości pozbawiła, właściwie na dziesiątki lat, bowiem po zakończeniu wojny pełnej suwerenności Polacy nie odzyskali. Z jednej strony mamy radość z tego, że Polska po ponad wieku wraca na mapę Europy, ale z drugiej początek kolejnego koszmaru.

Wiadomości z regionu

Śledź nas