Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny formalnie ma już 15 lat

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny formalnie ma już 15 lat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 luty 2020 10:59
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny formalnie ma już 15 lat Fot: UMB

W 2007 roku na terenie BPPT działało 30 firm, w których pracowało około 200 pracowników, w ubiegłym roku liczba podmiotów gospodarczych wyniosła 144, w których pracowało około 4 tys. pracowników. Tylko w 2019 roku wartość nakładów inwestycyjnych na terenie BPPT oscylowała okolicach 1,7 mld zł. Przez 15 lat teren BPPT się zmienił zatem dość konkretnie.

Spółka Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny została powołana w 2004 roku, w ciągu kilku miesięcy przejmując część terenów dawnego Zachemu. Od 2009 roku część terenów BPPT stała się częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przez co inwestycje na tym terenie wiązały się dla inwestorów z preferencyjnymi warunkami. Po 2010 roku Bydgoszcz przeprowadziła inwestycje w infrastrukturę drogową i techniczną. Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny zajmuje powierzchnię 286 hektarów. Oferuje tereny inwestycyjne na sprzedaż oraz pod dzierżawę.

 

- Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny to gospodarcze serce Metropolii Bydgoszcz – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. –Na jego terenie udało się nam stworzyć 4 tysiące nowoczesnych miejsc pracy. Funkcjonuje w nim ponad 140 firm. Cały czas pozyskujemy kolejnych inwestorów. To jeden z filarów gospodarczego sukcesu miasta. Warto pamiętać, ze inwestorzy stworzyli nie tylko miejsca pracy. Te firmy istotnie zasilają też budżet miasta, często angażują się we wspólne przedsięwzięcia, wspierają bydgoskie organizacje.

 

 

Na przełomie 2015 i 2016 roku BPPT zbudował również w Myślęcinku Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze

 

Od września BPPT jest również jednym z sygnatariuszy porozumienia na rzecz budowy w położonym niedaleko Emilianowie, kolejowego terminalu przeładunkowego.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Niespodzianka w Okręgowym Pucharze Polski. Zawisza odpada w IV rundzie

    Kilka tygodni temu byliśmy świadkami fenomenalnego pojedynku w finale Okręgowego Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego, gdy we Włocławku dopiero w rzutach karnych Unia Janikowo pokonała Zawiszę Bydgoszcz. Był to pojedynek III ligowca z IV ligowcem, w którym zespół o klasę wyższy wygrał o włos. Zawisza w finale edycji 2020/2021 już jednak nie zagra.

    Etykiety: piłka nożna
  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu