Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny formalnie ma już 15 lat

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny formalnie ma już 15 lat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 luty 2020 10:59
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny formalnie ma już 15 lat Fot: UMB

W 2007 roku na terenie BPPT działało 30 firm, w których pracowało około 200 pracowników, w ubiegłym roku liczba podmiotów gospodarczych wyniosła 144, w których pracowało około 4 tys. pracowników. Tylko w 2019 roku wartość nakładów inwestycyjnych na terenie BPPT oscylowała okolicach 1,7 mld zł. Przez 15 lat teren BPPT się zmienił zatem dość konkretnie.

Spółka Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny została powołana w 2004 roku, w ciągu kilku miesięcy przejmując część terenów dawnego Zachemu. Od 2009 roku część terenów BPPT stała się częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przez co inwestycje na tym terenie wiązały się dla inwestorów z preferencyjnymi warunkami. Po 2010 roku Bydgoszcz przeprowadziła inwestycje w infrastrukturę drogową i techniczną. Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny zajmuje powierzchnię 286 hektarów. Oferuje tereny inwestycyjne na sprzedaż oraz pod dzierżawę.

 

- Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny to gospodarcze serce Metropolii Bydgoszcz – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. –Na jego terenie udało się nam stworzyć 4 tysiące nowoczesnych miejsc pracy. Funkcjonuje w nim ponad 140 firm. Cały czas pozyskujemy kolejnych inwestorów. To jeden z filarów gospodarczego sukcesu miasta. Warto pamiętać, ze inwestorzy stworzyli nie tylko miejsca pracy. Te firmy istotnie zasilają też budżet miasta, często angażują się we wspólne przedsięwzięcia, wspierają bydgoskie organizacje.

 

 

Na przełomie 2015 i 2016 roku BPPT zbudował również w Myślęcinku Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze

 

Od września BPPT jest również jednym z sygnatariuszy porozumienia na rzecz budowy w położonym niedaleko Emilianowie, kolejowego terminalu przeładunkowego.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna
 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Oficjalne wyniki wyborów

  W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i obwieściła wybór Andreja Dudę na kadencję 2020-2025. O tym, że urzędujący prezydent uzyskał reelekcję można było mówić już nad ranem, gdy pojawiły się cząstkowe dane. Na ostateczne wyniki czekaliśmy tak długo głównie z powodu komisji w Wielkiej Brytanii.

 • ,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

  Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w ciągu najbliższych 3 lat czeka nas odpoczynek od wyborów. Prezydent elekt Andrzej Duda staje jednak przed wielkim wyzwaniem, obniżenia poziomu debaty publicznej, która w trakcie tej gorącej kampanii niekiedy przekracza nomy. Odbudowa wspólnoty narodowej, to wyzwanie jakie stawiają prezydentowi Andrzejowi Dudzie politycy, w tym przede wszystkim związani z jego zapleczem politycznym Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości z regionu