Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRaz jeszcze apelujemy o zawieszenie pobierania opłat za parkowanie

Raz jeszcze apelujemy o zawieszenie pobierania opłat za parkowanie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 25 marzec 2020 13:00
Parking w SPP około godziny 17 Parking w SPP około godziny 17

Dzisiaj opublikowano rozporządzenie na mocy które w autobusie lub tramwaju może podróżować jednocześnie maksymalnie tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących w pojeździe (taki zapis przyjęto), przez co ZDMiKP musiał cofnąć ograniczenia liczby kursów i od dzisiaj autobusy i tramwaje w Bydgoszczy jeżdżą według rozkładów dla dni powszednich. Nie zawsze udaje się jednak literalnie przestrzegać rozporządzenia.

W bydgoskich autobusach zazwyczaj mamy około 50 miejsc siedzących (jednoczłonowe), czyli nie powinno znajdować się w nich więcej niż 25 pasażerów jednocześnie. Naiwnym byłoby liczenie, że ktoś zanim wsiądzie będzie liczył ile osób już podróżuje, a w przypadku stwierdzenia przekroczenia rozporządzenia nie wsiądzie i poczeka na kolejny autobus. Zresztą w praktyce, nawet dzisiejszej, tak to wygląda.

 

W takim wypadku z komunikacji miejskiej powinni korzystać głównie ci, którzy nie mają innej możliwości przemieszczania się. Osoby mające możliwość podróżować samochodami osobowymi powinny być zachęcane do wyboru tej formy transportu, który jest z jednej strony bezpieczniejszy od transportu zbiorowego, ale też nie będzie blokował możliwości skorzystania z autobusu czy tramwaju osobom, które nie mają innego wyjścia.

 

Dlatego uważamy, że należy zawiesić tymczasowo pobieranie opłat w strefie płatnego parkowania, ewentualnie wyznaczyć dodatkowe miejsca parkingowe tymczasowo. Postulat ten budzi opór pewnych środowisk, dlatego dla transparentności zawieszenie pobierania opłat powinno obowiązywać do 12 kwietnia, z możliwością wydłużenia, gdyby rządowe rozporządzenie ograniczające liczbę osób w autobusie lub tramwaju zostało przedłużone.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu