Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOkoło 1 w nocy Sejm odrzucił poprawki bydgoskie do budżetu państwa

Około 1 w nocy Sejm odrzucił poprawki bydgoskie do budżetu państwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 marzec 2020 14:12

Prezydent Andrzej Duda będzie mógł na dniach podpisać budżet państwa na 2020 rok. W nocy z piątku na sobotę Sejm RP rozpatrzył poprawki Senatu RP do ustawy budżetowej. Z racji sytuacji epidemicznej nie był to najważniejszy punkt. Posłowie obrady zakończyli po godzinie 6.

 

Głosowanie nad poprawkami Senatu do ustawy budżetowej odbyło się bez przeprowadzenia dyskusji. Dokładnie o godzinie 1:02 Sejm przegłosował, że wszystkie 94 poprawki Senatu będą głosowane łącznie – za takim procedowaniem mogły przemawiać względy praktyczne, bowiem z uwagi na fakt, że część posłów głosowała przez podniesienie ręki, inni poza budynkiem Sejmu zdalnie, przeprowadzenie jednego głosowania trwa kilka minut. Następnie o godzinie 1:08 przegłosowano odrzucenie wszystkich poprawek Senatu, zgodnie z propozycją sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

 

Odrzucono w tym następujące poprawki:

- Przeznaczenie 80 mln zł na rozbudowę trasy W-Z w Bydgoszczy;
- Przeznaczenie 30 mln zł na budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi S-10;
- Przeznaczenie 20 mln zł na rekultywację terenów po byłych zakładach chemicznych Zachem;
- Przeznaczenie 1,5 mln zł na remont śluz na drodze wodnej E-70;
- Przeznaczenie 16,5 mln zł na rozbudowę Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy;
- Przeznaczenie 8 mln zł na budowę czwartego kręgu Opery Nova;
- Przeznaczenie 30 mln zł na przygotowania modernizacji drogi krajowej nr 25 na odcinku Bydgoszcz – Inowrocław.

 

Za odrzuceniem poprawek Senatu głosował prawie cały PiS, przeciwko prawie cała opozycja.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu