Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiejskie wodociągi: COVID-19 nie zagraża wodzie pitnej

Miejskie wodociągi: COVID-19 nie zagraża wodzie pitnej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 kwiecień 2020 00:14

W kilku europejskich miastach potwierdzono obecność materiału genetycznego COVID-19 w ściekach – m.in. w Paryżu, Rzymie i Mediolanie. Zdaniem Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy nie ma zagrożenia, aby COVID-19 pojawił się w wodzie pitnej.

Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nie ma dowodów, aby bakterie koronawirusa mogły egzystować w wodzie pitnej. MWiK informuje natomiast, że bydgoski system wodociągowy jest przygotowany nawet na sytuację zanieczyszczenia rzeki. Ujęcie w Lesie Gdańskim przeprowadza dezynfekcje przy pomocy promieni UV, które bez problemu unieszkodliwiają wirus COVID-19.

 

Natomiast prowadzona przy ujęciu na Czyżkówku infiltracja gwarantuje usunięcie zanieczyszczeń biologicznych i fizykochemicznych, co pozwala na dostarczanie wody mieszkańcom nawet przez okres 6 tygodniu w przypadku zanieczyszczenia rzeki.

 

Woda z ujęć jest poddawana również chemicznie procesowi ozonowania.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu