Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByły prezydent nawiedzany przez Policję

Były prezydent nawiedzany przez Policję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 maj 2020 19:21

9 maja przypadał Dzień Europy, tego dnia na ulicy Mostowej pojawili się ,,spacerowicze” z flagami Unii Europejskiej, wśród osób przechadzających się był radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz, w przeszłości prezydent Bydgoszczy. Obecne były również dość duże siły policyjne.

Policjanci wylegitymowali każdą osobę w jakiś sposób się wyróżniającą, np. jak Jasiakiewicz trzymającą flagi Polski i Unii Europejskiej. Dane osobiste pozyskane w wyniku legitymowania są wykorzystywane do prowadzenia dalszych czynności wobec tych osób. W ostatnim tygodniu policjanci Jasiakiewicza próbowali odwiedzić dwukrotnie, nie trafili z czasem, bowiem w tych dniach akurat obradowały w Toruniu komisje Sejmiku Województwa. Zdaniem samorządowca jest to demonstracja siły i próba zastraszania obywateli.

 

Nie można wykluczyć, że policjanci sprawy nie przekazali również do inspekcji sanitarnej, wówczas uczestnikom, w tym radnemu wojewódzkiemu, grozić może również nałożenie bardzo wysokiej kary administracyjnej.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu