Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByły prezydent nawiedzany przez Policję

Były prezydent nawiedzany przez Policję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 maj 2020 19:21

9 maja przypadał Dzień Europy, tego dnia na ulicy Mostowej pojawili się ,,spacerowicze” z flagami Unii Europejskiej, wśród osób przechadzających się był radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz, w przeszłości prezydent Bydgoszczy. Obecne były również dość duże siły policyjne.

Policjanci wylegitymowali każdą osobę w jakiś sposób się wyróżniającą, np. jak Jasiakiewicz trzymającą flagi Polski i Unii Europejskiej. Dane osobiste pozyskane w wyniku legitymowania są wykorzystywane do prowadzenia dalszych czynności wobec tych osób. W ostatnim tygodniu policjanci Jasiakiewicza próbowali odwiedzić dwukrotnie, nie trafili z czasem, bowiem w tych dniach akurat obradowały w Toruniu komisje Sejmiku Województwa. Zdaniem samorządowca jest to demonstracja siły i próba zastraszania obywateli.

 

Nie można wykluczyć, że policjanci sprawy nie przekazali również do inspekcji sanitarnej, wówczas uczestnikom, w tym radnemu wojewódzkiemu, grozić może również nałożenie bardzo wysokiej kary administracyjnej.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Niedzielski: w I kwartale możemy zaszczepić maksymalnie 2,5 czy 2,7 mln Polaków

    W pierwszym kwartale 2021 r. możemy zaszczepić maksymalnie 2,5 czy 2,7 mln ludzi, o ile nie pojawią się nowe dostawy szczepionek - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał jednocześnie, że jest perspektywa dostawy do Polski 16 mln dawek szczepionek firmy AstraZeneca.

     

Wiadomości z regionu