Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzas posprzątać Puszczę Bydgoską

Czas posprzątać Puszczę Bydgoską

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 03 czerwiec 2020 11:39

Po okresie jesienno-zimowym wchodząc do lasu często możemy zauważyć różnego rodzaju odpady, które sprawiać mogą, że popsują nam obcowanie z przyrodą. W ostatnim czasie pojawił się też nowy rodzaj odpadu, w postaci zużytej maseczki ochronnej. Od kilku lat organizowana jest obywatelska akcja ,,Czysta Puszcza Bydgoska”. Najbliższa odbędzie się w najbliższy weekend 6-7 czerwca.

Jeśli dbałość o środowisko naturalne nie jest Ci obce oraz wiesz, że los planety leży w naszych rękach, nie zastanawiaj się, dołącz do naszej inicjatywy. Akcje sprzątania są wciąż potrzebne i muszą pozostać żywe – czytamy w zaproszeniu.

 

Akcja ,,Czysta Puszcza Bydgoska” będzie się odbywać w godzinach 8:00 – 20:00. Organizatorzy na ten czas rozlokują kontenery na śmieci – jeden na parkingu przy ulicy Dąbrowa 62 (TU Uniqua), drugi od strony Myślęcinka przy ulicy Rekreacyjnej (skrzyżowanie z Hipiczną). W tym miejscu można też pobrać od organizatorów worki na śmieci. Prosi się jedynie o zabranie swoich rękawiczek. Patronat honorowy nad akcją objął prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Czysta Puszcza Bydgoska.

 

Sprzątając naszą Puszczę pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu