Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo z rozbudową Opery Nova? Na razie trudno mówić o konkretach

Co z rozbudową Opery Nova? Na razie trudno mówić o konkretach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 lipiec 2020 11:25
Co z rozbudową Opery Nova? Na razie trudno mówić o konkretach Wizualizacja

W budżecie Bydgoszczy na 2020 rok zapisano połowę środków na rozpoczęcie w tym roku budowy IV kręgu Opery Nova, drugą połowę miał dołożyć Samorząd Województwa (rozważano również wzięcie przez Operę kredytu poręczonego przez Województwo). Wszystko wskazuje na to, że Samorząd Województwa nie przewiduje realizacji tej inwestycji w tym roku, a też nie można mieć pewności co do przyszłego.

Po długim czasie oczekiwania marszałek udzielił odpowiedzi na interpelacje radnego wojewódzkiego Łukasza Krupy, w której pytał o finansowanie wojewódzkiego wkładu w realizację tej inwestycji.

 

Aktualnie przedmiotem dyskusji i konsultacji jest schemat finansowania tej inwestycji – odpowiada marszałek Piotr Całbecki. Marszałek pisze o planie skorzystania z Regionalnego Programu Operacyjnego na 2021-2027 z Unii Europejskiej. Problem w tym, że nowa perspektywa finansowa UE póki co jest wirtualna, co zresztą potwierdza marszałek w piśmie – Do zakończenia negocjacji z rządem i Komisją Europejską nie można tego potwierdzić z całą pewnością – pisze.

 

Marszałek informuje również, że złożono aplikację o dofinansowanie z Mechanizmu Finansowania Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jeżeli udałoby się uzyskać dofinansowanie jest szansa na rozpoczęcie tej inwestycji w miarę bliskim czasie, w przeciwnym wypadku trudno nawet obstawiać, że budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu