Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewództwo dokapitalizowuje lotnisko

Województwo dokapitalizowuje lotnisko

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 lipiec 2020 00:17
Województwo dokapitalizowuje lotnisko Fot: PLB

Zarząd Województwa podjął uchwałę o dokapitalizowaniu Portu Lotniczego Bydgoszcz kwotą 2 mln oraz 40 zł, dzięki czemu Województwo Kujawsko-Pomorskie, będące większościowym udziałowcem w Porcie (prawie 72% udziałów), zakupi kolejne około 46,7 tys. akcji, w celu pokrycia straty finansowej. Podwyższenia kapitału zakładanego dokonano 30 czerwca, ale dopiero teraz się o tym dowiadujemy.

Wcześniej – 22 czerwca Sejmik Województwa korygując budżet na 2020 rok, dokonał zgody na zakup akcji. Drugim największym udziałowcem w PLB jest Miasto Bydgoszcz posiadające przed dokapitalizowaniem 22,6% udziałów. Jeżeli Bydgoszcz chce utrzymać ten poziom udziałów, również będzie musiał wykupić nowe akcje o wartości ponad 600 tys. zł.

 

Rok 2018 Port Lotniczy Bydgoszcz zakończył stratą na poziomie nieco ponad 5,5 mln zł. Za kilka tygodni powinniśmy poznać wynik operacyjny za 2019 rok, ale zważywszy, że w grudniu Województwo dokapitalizowało Port kwotą ponad 4,16 mln zł, a Miasto Bydgoszcz proporcjonalną do swoich udziałów, to strata zapewne była podobna.

 

Rok 2020 będzie trudny z uwagi na zawieszenie na ponad 100 dni lotów z powodu pandemii COVID-19. Najprawdopodobniej z tego powodu właściciele zdecydowali się na dodatkowe dokapitalizowanie lotniska już w połowie roku.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu