Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRekordowy wynik Trzaskowskiego w Bydgoszczy

Rekordowy wynik Trzaskowskiego w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 14 lipiec 2020 09:28
Rekordowy wynik Trzaskowskiego w Bydgoszczy Fot: Sztab Rafała Trzaskowskiego

W 2006 roku Konstanty Dombrowicz został wybrany na drugą kadencje prezydentem Bydgoszczy uzyskując ponad 51 tys. głosów, 4 lata wcześniej jego wynik był jeszcze mniejszy – oba te wyniki nie stanowią jednak połowy rezultatu jaki uzyskał w niedzielę w Bydgoszczy Rafał Trzaskowski.

Wynik Rafała Trzaskowskiego 111 tys. i 726 - 62,82% może robić wrażenie, bowiem przed 5 laty Bronisław Komorowski w drugiej turze nie przekroczył nawet 100 tys. głosów. Tak wysoki wynik Trzaskowski mógł uzyskać dzięki bardzo wysokiej frekwencji.

 

Na prezydenta Andrzeja Dudę zagłosowało 66 tys. i 131 bydgoszczan (więcej niż uzyskiwał 2002 i 2006 roku Dombrowicz zostają prezydentem Bydgoszczy – 37,18%. W stosunku do 2015 roku powiększył on swój bydgoski elektorat o niecałe 5 tys. głosów.

 

Trzaskowski uzyskał natomiast kilkanaście tysięcy głosów więcej niż były prezydent Bronisław Komorowski w 2015 roku. Pokazuje to, że więcej nowego elektoratu uzyskał po 5 latach kandydat popierany przez PO niż PiS.

Kwaśniewski z wyższym wynikiem


Wynik powyżej 111 tys. Rafała Trzaskowskiego może robić wrażenie, ale nie jest to najwyższe poparcie jakie uzyskał w Bydgoszczy polityk. W 2000 roku na Aleksandra Kwaśniewskiego, gdy ten wygrał wybory już w I turze, zagłosowało 119,3 tys. bydgoszczan. W tamtych wyborach co prawda procentowo frekwencja była niższa niż w ostatnią niedzielę, ale w liczbach bezwględnych oddano ponad 196 tys. ważnych głosów. Dla porównania w niedzielę było to tylko 177,8 tys.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu