Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPociągiem do Tucholi w mniej niż godzinę? Jest taki plan

Pociągiem do Tucholi w mniej niż godzinę? Jest taki plan

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 lipiec 2020 06:56

Trasa kolejowa z Bydgoszczy na Tucholę jest jedną z najbardziej obleganych przez pasażerów w województwie kujawsko-pomorskim, podróż po całym odcinku trwa średnio godzinę i 20 minut. Skrócenie jej do czasu poniżej godziny, to może być dla pasażerów wręcz rewolucja. Jest szansa, że za kilka miesięcy uda się to osiągnąć.

Obecnie na tej trasie kursuje 5 par pociągów dziennie i choć jest potencjał wśród podróżnych na dodatkowe pociągi, to problem stoi po stronie przepustowości infrastruktury. W trakcie wtorkowego spotkania poświęconego programowi Kolej Plus, dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim Tomasz Moraczewski poinformował, że wstępnie udało się opracować tak rozkład jazdy, aby jeden pociąg dziennie pokonywał trasę z Bydgoszczy do Tucholi w czasie krótszym niż godzina. Najprawdopodobniej zaczęłoby to obowiązywać wraz z nowym rozkładem jazdy, czyli od połowy grudnia.

 

Istnieje też duża szansa,że po kilku latach powróci szybkie połączenie z Bydgoszczy do Grudziądza. Szybkie – czyli przez Laskowice Pomorskie, również w czasie przejazdu około godziny.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu