Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa razie Lufhtansa nie sygnalizuje powrotu do Bydgoszczy

Na razie Lufhtansa nie sygnalizuje powrotu do Bydgoszczy

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz środa, 02 wrzesień 2020 06:41
Na razie Lufhtansa nie sygnalizuje powrotu do Bydgoszczy Fot: PLB

W lipcu Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył 8863 pasażerów, co jest jedna niespecjalnie robiącym wrażeniem wynikiem w stosunku do lipca 2019 roku. Znaczące spadki notują wszystkie polskie lotniska, związane z epidemią COVID-19. Sierpień powinien być lepszy z uwagi na poszerzenie oferty RyanAir o loty do Edynburga i Londynu, natomiast od września wracają loty PLL LOT do Warszawy. Przez ostatnie lata to głównie rozwój bydgoskiego portu napędzała jednak niemiecka Lufthansa.

Z informacji do których dotarliśmy wynika, że Niemcy na bydgoskie lotnisko najprawdopodobniej w tym roku już nie wrócą. Pandemia COVID-19 niemieckie linie Lufthansa wprowadziła w kłopoty. Najszybszy realny termin powrotu połączeń do Frankfurtu to wiosna przyszłego roku.

 

Do Frankfurtu Lufthansa lata obecnie z Gdańska, z Katowic, z Poznania, z Warszawy i z Wrocławia. Połączeń jest jednak znacznie mniej niż przed pandemią.

 

- Sytuacja, w której znalazła się branża lotnicza w wyniku epidemii Covid-19, jest bez precedensu – ocenia prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz Tomasz Moraczewski.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu