Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomisja ds. kryzysu z odbiorem odpadów zakończyła pracę. Co wynika z konkluzji?

Komisja ds. kryzysu z odbiorem odpadów zakończyła pracę. Co wynika z konkluzji?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 wrzesień 2020 00:41

W poniedziałek, wraz z końcem sierpnia, zakończyły prace komisję doraźne Rady Miasta Bydgoszczy. Komisja zajmująca się problemami z odbiorem odpadów w trzech sektorach swoje stanowisko przyjęła niejednogłośnie w piątek.

 

W tym sprawozdaniu pojawia się jeden zarzut pod adresem Urzędu Miasta – za błędną oceniono decyzję o zgodzie na to, aby schodząca z sektorów firma Remondis, zabierała swoje pojemniki jeszcze w marcu, wraz z ostatnim planowanym odbiorem. Przedstawiciele ratusza odpowiedzialni za gospodarowanie odpadam tłumaczyli zgodę na taki krok tym, że zakładano, iż w miejsce pojemników Remondisu będą się pojawiać pojemniki Komunalnika. Jak się jednak okazało z powodu pandemii COVID-19 Komunalnik miał problemy z pojemnikami, stąd też na wiele posesji pojemniki trafiły długo po 1 kwietnia.

 

Komisja wnosi również, aby prezydent Bydgoszczy raz w miesiącu publikował raport dotyczący liczby składanych skarg na firmy odbierające odpady oraz informacje o naliczonych z tego powodu karach umownych.

 

Zdaniem komisji ratusz też zbyt późno zlecił miejskiej firmie ProNaturze odbiory zastępcze. Powinno to, jak czytamy w raporcie końcowym, nastąpić od razu po pierwszych skargach.

 

W dokumencie wskazuje się również, że współpraca na linii Urząd Miasta - Rady Osiedla, mogłaby być lepsza.

 

Raport z powyższymi uwagami komisja przyjęła przy jednym głosie sprzeciwu. Przewodniczący komisji Marcin Lewandowski wyraził zdanie odrębne, w którym sugeruje rozważenie na przyszłość zlecania zamówienia z wolnej ręki w trybie in house, czyli np. spółce komunalnej ProNatura.

 

Swoją opinie o pracach komisji wyraziliśmy natomiast w piątek. Więcej - Jeżeli wybór Komunalnika powinien zostać skontrolowany, to powinna dokonać tego Najwyższa Izba Kontroli

 

Wczoraj protokół końcowy przyjęła komisja ds. zalewanych ulic. Więcej - W przyszłym roku problem zalewanych ulic powinien zacząć zanikać

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19
 • Stabilacja zachorowań w regionie nie wydaje się trwała

  kujawsko-pomorskim ponownie przekraczała 1 tys. przypadków. Z tego też powodu średnia (dla 7 ostatni dni) liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców wzrosła do 52,7, gdy jeszcze w poniedziałek była poniżej 50. Dylematem jest natomiast określenie czy to powyżej czy poniżej średniej krajowej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu