Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTłum uczniów w korytarzu Elektronika: Pierwszy tydzień wznowienia nauki w dobie COVID-19

Tłum uczniów w korytarzu Elektronika: Pierwszy tydzień wznowienia nauki w dobie COVID-19

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 06 wrzesień 2020 17:42
Tłum uczniów w korytarzu Elektronika: Pierwszy tydzień wznowienia nauki w dobie COVID-19 Z Facebook-a

W środę 2 września, po kilku miesiącach przerwy związanej restrykcjami epidemicznymi i wakacjami, wróciła nauka do polskich szkół. To wydarzenie już od połowy sierpnia wywoływało niepewność i obawę, czy uda się sprawnie powrócić do zajęć lekcyjnych, gdy notujemy ciągłe wzrosty zachorowań na COVID-19. Za nami pierwsze 3 dni nauki.

 

Na podsumowania jeszcze jednak jest zbyt szybko, bowiem musimy poczekać jeszcze przynajmniej dwa tygodnie, aby zobaczyć na ile przełoży się to na wzrost zachorowań oraz na powstawanie nowych ognisk COVID-19.

 

W tym pierwszym tygodniu mieliśmy dwa większe incydenty w regionie. Pierwszy to stwierdzenie jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego zachorowania w Szkole Podstawowej nr 47 w Bydgoszczy, w rezultacie czego rok szkolny się jeszcze w tej placówce nie zaczął. Rozpocznie się dopiero jutro. Również jutro nauczanie wznowi Zespół Szkół w Unisławiu – w tej szkole u jednej z nauczycielek stwierdzono zachorowanie na COVID-19 we wtorek, czyli w dniu uroczystej inauguracji. W rezultacie od środy do piątku zajęcia się nie odbywały.

 

Z portali społecznościowych wiemy natomiast, że dla wielu szkół działanie w reżimie sanitarnym nie jest łatwe, z uwagi na architekturę. Na Facebook-u uczniowie opublikowali zdjęcie z ciasnego korytarza tej szkoły, gdzie widoczny jest tłum uczniów, co zaleceniom epidemicznym przeczy. To są wyzwania, z którymi dyrekcje muszą się wciąż mierzyć.

 

Z Facebook-a

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu