Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJest pomysł, aby uczcić zmarłą radną jako patronkę ronda na Bloniu

Jest pomysł, aby uczcić zmarłą radną jako patronkę ronda na Bloniu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 wrzesień 2020 00:10

W 2017 roku zmarła radna Grażyna Kufel, która funkcję w Radzie Miasta piastowała od 2010 roku. W porządku obrad przyszłotygodniowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy pojawił się projekt, aby jej imieniem nazwać jedno z rond na Błoniu.

Dzięki jej zaangażowaniu oraz wsparciu różnych środowisk i podmiotów decyzyjnych, na osiedlu Błonie powstało wiele inwestycji, m.in. basen „Czwórka” przy ul. Stawowej, którego została „matką chrzestną”, czy świetlica środowiskowa przy ul. Broniewskiego – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały. Rondo znajdować będzie się dość blisko wspomnianego basenu.

 

Decyzję o nadaniu patronatu podejmą w przyszłą środę radni.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu