Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa 100 lecie niepodległej Bydgoszczy, chwycono za pędzle

Na 100 lecie niepodległej Bydgoszczy, chwycono za pędzle

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 26 wrzesień 2020 07:30
Na 100 lecie niepodległej Bydgoszczy, chwycono za pędzle Autorstwo: Agnieszka Dębczyńska

100 obrazów na 100-lecie – to tytuł akcji zainaugurowanej przez Katedrę Architektury Wnętrz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Uczelnia zaprosiła malarzy profesjonalistów i amatorów do pokazania Bydgoszczy. Malarstwo sprawi, że po roku 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski pozostanie trwały ślad w postaci dzieł malarskich.

 

Jak informuje nas uczelnia – Bydgoszcz malowali nie tylko bydgoszczanie, bowiem z zaproszenia skorzystali m.in. mieszkańcy Gdańska, Warszawy, czy Krakowa. Malowały osoby w różnym wieku, są prace licealistów, profesorów sztuki, oczywiście studentów UTP, ale także seniorów.

 

Oto kilka wybranych dzieł:

 

Autor: Krystyna Kotanowicz

 

Autorstwo: Ewa Napiórkowska

 

Autorstwo: Grażyna Szlachta

 

Autorstwo: Elżbieta Węgierska

 

Wszystkie obrazy dostępne są na internetowej wystawie, pod linkiem - http://aw.utp.edu.pl/100_prace.php

 

Wernisaż właściwy planowany jest w listopadzie, przy okazji Święta Niepodległości w Miejskim Centrum Kultury.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu