Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejne szkoły przechodzą na hybrydowy model nauczania, ale tylko na kilka dni

Kolejne szkoły przechodzą na hybrydowy model nauczania, ale tylko na kilka dni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 29 wrzesień 2020 11:59

Od jutra na nauczanie hybrydowe przechodzi Szkoła Podstawowa nr 65 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi. Przyczyną jest stwierdzenie COVID-19 u jednego z pracowników szkoły, kilkunastu nauczycieli i uczniowie dwóch klas przebywają na kwarantannie. Nauczanie hybrydowe póki co zaplanowano do piątku 2 października.

 

Wczoraj podobna informacja wypłynęła z liceum przy Zespole Szkół nr 19, w tym wypadku przyczyną podjęcia działań epidemicznych było stwierdzenie zachorowania u jednego ucznia. Kwarantanną objęto jedną klasę.

 

Wciąż nauczanie w trybie hybrydowym (od początku bieżącego tygodnia) obowiązuje w VIII Liceum Ogólnokształcącym, gdzie kwarantanną objęto 4 uczniów.

 

Pierwszy miesiąc za nami

W czwartek przypadnie dokładnie pierwszy miesiąc od powrotu uczniów do szkół, co wywołało duże obawy. Pierwsze problemy pojawiły się w Bydgoszczy już w pierwszym tygodniu, gdy jedna ze szkół zdecydowała się z powodu COVID-19 opóźnić rok szkolny, ale patrząc w skali miesiąca, wciąż mówimy o pojedynczych przypadkach szkół. W połowie września nauczanie hybrydowe pojawiło się również w Zespole Szkół Elektronicznych.

 

Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej w trybie hybrydowym pracuje obecnie w skali całego kraju 288 szkół, na całkowicie zdalne nauczanie zdecydowano się w 96 szkołach, co przy pozostałych ponad 48 tys. placówek nie jest dużym procentem.

 

Tryb hybrydowy polega na tym, że zajęcia dla części uczniów odbywają się normalnie w szkołach, natomiast część uczy się zdalnie z domu. W Bydgoszczy nauczaniem zdalnym obejmuje się uczniów objętych kwarantanną. Jak jednak widać model hybrydowy wdrażany jest tylko na kilka dni, co specjalnie nie powinno zaburzać cyklu nauczania.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu