Jesteś tutaj: HomeBydgoszczChcą, aby kogut Twardowskiego powrócił do centrum Bydgoszczy

Chcą, aby kogut Twardowskiego powrócił do centrum Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 15 grudzień 2020 10:51

Szlachcic, który zaprzedał duszę diabłu, to jedna z barwniejszych postaci polskich legend nawiązujących do Rzeczypospolitej z XVI wieku. Legenda głosi, że w 1560 na kogucie wjechał ulicą Mostową do centrum Bydgoszczy, aby tam odmłodzić burmistrza. Legenda legendą, a są tacy, którzy uważają, że wykorzystać powinniśmy ją promocyjnie.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału Grysiaka i Goździewskiego, w którym proponują, aby na Starym Rynku, przy punkcie Informacji Turystycznej stanęła rzeźba koguta mistrza Twardowskiego, która mogłaby się stać atrakcją dla najmłodszych gości Bydgoszczy.

 

 

Projekt ten został zgłoszony do tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i ma numer 193. Głosować można na realizację tej koncepcji do 30 grudnia,  jest to projekt osiedlowy dla Bocianowa – Śródmieścia i Starego Miasta.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu