Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSamorządowcy od Gowina: Polska to także Unia Europejska

Samorządowcy od Gowina: Polska to także Unia Europejska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 14 grudzień 2020 20:34

Porównywanie Unii Europejskiej do ciała obcego, ,,niemal wrogiego kraju” - to obce nastawienia dla radnego wojewódzkiego Adama Banaszaka oraz struktur Porozumienia Jarosława Gowina, które na poniedziałkowej konferencji prasowej wyraziło uznanie, iż udało się na szczycie UE osiągnąć kompromis, dzięki czemu do naszego regionu trafią wkrótce duże środki. Pod koniec listopada na sesji Rady Miasta Bydgoszczy dwójka radnych PiS sugerowała, że za fundusze z Unii Europejskiej niektórzy chcą sprzedać suwerenność Polski.

 

Nie sposób nie zauważyć, że poniedziałkowa konferencja była adresowana do tej części obozu Zjednoczonej Prawicy, która prezentuję negatywną narrację co do Unii Europejskiej – Jesteśmy częścią Unii Europejskiej, jesteśmy jej elementem, tak naprawdę Polska to także Unia Europejska. Kiedy słyszę czasem w mediach, czy w dyskusji, że mówi się Unii Europejskiej jak o jakimś ciele obcym, z którego należy coś wyszarpać, wynegocjować w twardej bitwie, niemalże jak z wrogim krajem, dla mnie jest to zupełnie obce, tak jak dla całego ugrupowania – mówił lider kujawsko-pomorskiego Porozumienia Adam Banaszak. Konferencja odbyła się przed Mostem Uniwersyteckim w Bydgoszczy, który powstał za środki z Unii Europejskiej.

 

- Fundusze z Unii to nie są ,,judaszowe srebrniki”, a ,,weto albo śmierć” od początku była fałszywą alternatywa – podkreślał Paweł Przepióra z bydgoskich struktur Porozumienia. Fundusze europejskie do ,,judaszowych srebrników” na listopadowej sesji Rady Miasta przyrównał radny PiS Krystian Frelichowski. Wtórował mu na sesji radny Marcin Lewandowski, który porównywał radnych koalicji wręcz do zdrajców narodowych - ,,sprzedać suwerenność za pieniądze”.

 

- Nie chcemy być tymi, którzy ciągle nie mają nic do powiedzenia, tylko ciągle traktują Unię jak jak ciało obce, chcemy być w środku, chcemy być coraz mocniejsi i ważniejsza – mówił radny Banaszak.

 

- Polska jeżeli budżet wejdzie w życie otrzyma 770 mld zł, jest to ogromna suma, która pozwoli ruszyć polską gospodarkę i wyjść nam z kryzysu – zaznaczał inowrocławski radny Dobromir Szymański.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu