Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProboszczowie skłaniają się ku nowej formule kolędy

Proboszczowie skłaniają się ku nowej formule kolędy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 grudzień 2020 07:47

Co roku po świętach Bożego Narodzenia rozpoczynała się kolęda, czyli nawiedzanie wiernych przez duszpasterzy, w celu rozeznania sytuacji parafialnej i udzielenia błogosławieństwa. Patrząc na kalendarze kolędy powinny rozpocząć się w poniedziałek. W tym roku nawiedzanie wszystkich wiernych byłoby jednak dość ryzykowne.

Odgórnych zaleceń co do kolędy w Diecezji Bydgoskiej nie ma, pierwsze parafię informują natomiast o zmienionej formule kolędy – księża chcą zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na specjalne Msze Święte, które będą sprawowane w ich intencji. W niektórych parafiach – np. pw. św Józefa Rzemieślnika, połączone ma być to ze śpiewaniem kolęd.

 

W przypadku parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej na Ogrodach możliwe jest nawiedzanie wiernych, ale tylko na konkretne życzenie poszczególnych rodzin. Parafia również planuje Mszę zamiast tradycyjnej kolędy.

 

O konkretnych decyzjach poszczególnych proboszczów dowiemy się na dniach, natomiast formuła zapraszania wiernych na Mszę jest ogólnopolskim zaleceniem, rekomenduje ją zarówno Episkopat oraz prymas abp. Wojciech Polak. Jeżeli gdzieś odbywałaby się tradycyjna kolęda, będą to raczej pojedyncze wyjątki.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu