Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy będzie więcej punktów szczepień w Bydgoszczy? - poseł pyta

Czy będzie więcej punktów szczepień w Bydgoszczy? - poseł pyta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 21 luty 2021 00:32
Czy będzie więcej punktów szczepień w Bydgoszczy? - poseł pyta Fot: gov.pl

Główny wpływ na postęp narodowego programu szczepień przeciwko COVID-19 ma dostępność szczepionek, których brakuje właściwie w całej Europie. Bez większej liczby szczepionek szczepień specjalnie nie przyśpieszymy, ale też jest drugi aspekt – dotyczący dostępu do szczepień w miejscu zamieszkania. Na początku lutego informowaliśmy, iż bydgoskim seniorom oferowano szczepienia np. w oddalonym o 100 km Ciechocinku, gdzie działa szpital tymczasowy.

Były też bardziej skrajne propozycje dojazdu np. na Podlasie czy do Mińska Mazowieckiego. W rozmowie z toruńskimi ,,Nowościami” doradca wojewody przyznaje, że większe moce przerobowe Ciechocinka wynikają z umiejscowienia w tym mieście szpitala tymczasowego. Ministerstwo Zdrowia pytane o wybór Ciechocinka, z kolei twierdzi, że to decyzja wojewody.

 

W Bydgoszczy funkcjonuje około 50 punktów szczepień, z których korzystają też mieszkańcy okolicznych powiatów. Jest to największa liczba w naszym województwie, ale jak pokazuje praktyka realne zapotrzebowanie jest znacznie większe od mocy przerobowych. W przypadku Ciechocinka moce przerobowe są większe od potrzeb terytorialnych, dlatego np. bydgoszczanie kierowani są do Ciechocinka na szczepienia.

 

Czy będzie wzmocniona Bydgoszcz?

Jest to problematyczne, bowiem obecnie szczepione są osoby powyżej 70-tego roku życia, dla których dojazd o blisko 100 km jest problematyczny. Poseł Paweł Olszewski złożył kilka dni temu interpelację, w której pyta, czy dojdzie do redystrybucji szczepionek, poprzez utworzenie dodatkowych punktów szczepień w Bydgoszczy. Olszewski pyta również, czy mieszkańcy Bydgoszczy i okolic, którzy przyjmą pierwszą dawkę szczepionki w Ciechocinku, będą mogły drugą przyjąć już w Bydgoszczy. Pozostaje nam czekać na odpowiedzi Ministerstwa Zdrowia.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu