Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKilkadziesiąt tysięcy bydgoszczan zakaziło się COVID-19

Kilkadziesiąt tysięcy bydgoszczan zakaziło się COVID-19

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 marzec 2021 00:29

W czwartek minęła rocznica od stwierdzenia w Polsce pierwszego pacjenta zakażonego COVID-19. Pierwsze przypadki w województwie kujawsko-pomorskim pojawiły się prawie dwa tygodnie później – dokładnie 17 marca. W gronie kilku pierwszych potwierdzonych przypadków było 5 osób znajdujących się w bydgoskich szpitalach.

 

Do dzisiaj w Bydgoszczy potwierdzono 24,7 tys. zakażeń COVID-19, co stanowi mniej niż 20% wszystkich zakażeń z województwa pomorskiego – blisko 124 tys.

 

W oparciu o te dane można stwierdzić, że zakaziło się 7% populacji Bydgoszczy. Epidemiolodzy zgodnie jednak przyznają, że to są dane zaniżone kilkukrotnie, bowiem wiele osób przechodzi infekcje bezobjawowo. Trudno jest jednak określić przez ile należy tę liczbę pomnożyć. Dość popularna jest teza, że realnych zakażeń może być 5 razy więcej, co by stanowiło, że COVID-19 przeszło ok. 35% populacji Bydgoszczy. Być może jest to jednak jeszcze więcej.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu