Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent walczy z turystami kibolami

Prezydent walczy z turystami kibolami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 02 grudzień 2013 23:54

Na trybunie B stadionu Zawiszy został zamontowany w poniedziałek baner z napisem ,,Stop niszczeniu naszego stadionu”. W najbliższym meczu Zawisza podejmie u siebie Piasta Gliwice, mecz ten decyzją władz ligi odbędzie się bez udziału publiczności, spowodowane jest to incydentami w czasie meczu z Widzewem. Zapewne baner zostanie zauważony przez telewizję transmitującą ten mecz.

Czas jasno powiedzieć NIE DLA TURYSTYKI KIBOLSKIEJ w Bydgoszczy! Kolejne incydenty wystawiły na szwank dobre imię całego miasta, klubu o kilkudziesięcioletniej tradycji Zawisza Bydgoszcz, Bydgoskich Kibiców i obiektu. Skoro gramy przy pustych trybunach i miłośnicy piłki nożnej nie mogą zobaczyć pięknej oprawy meczów, z której słynie Bydgoszcz, niech cala Polska usłyszy "stop niszczeniu naszego stadionu – komentuje tę inicjatywę prezydent Rafał Bruski. W jego opinii głównymi winnymi zamieszek w czasie ostatniego meczu są kibice z Łodzi zarówno Widzewa jak i sympatyzujący z fanami Zawiszy ŁKS-u Łódź.

 

W czasie drugiej połowy meczu policja podjęła zdecydowaną interwencję na trybunie C. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie 4 tys. kibiców chciało wejść na zamkniętą trybunę, a następnie zaatakować kibiców gości.

 

Zupełnie inną wersję przedstawiają kibice Zawiszy, którzy informują, że planowali opuścić w ramach protestu stadion, gdyż nie chciano wpuścić na obiekt ich kolegów z ŁKS-u. W wyniku interwencji policji jeden z kibiców stracił oko, ponadto Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz uważa, że funkcjonariusze w sposób niezgodny z przepisami posługiwali się bronią.

 

Kibice oczekują upublicznienia nagrać z monitoringu.

 

Bruski powinien raczej bardziej się zainteresować zapisem monitoringu z ostatniego meczu Zawiszy z Widzewem – pisze na forum kibicowskim jeden z kibiców - a na pewno udzieleniem odpowiedzi na pytania zawarte w oświadczeniu SKZB do czego zobowiązany jest z urzędu. Przekona się wówczas kto tak naprawdę niszczy stadion i wizerunek Bydgoszczy. Marnowanie publicznych pieniędzy na propagandowe transparenty.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny został opublikowany w piątek późnym wieczorem.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

  Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu