Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZastępca prezydenta zrezygnował

Zastępca prezydenta zrezygnował

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 październik 2012 19:08

Problemy zdrowotne mają być przyczyną dymisji Stefana Markowskiego z funkcji zastępcy prezydenta Rafała Bruskiego. Jak zapowiada jednak włodarz miasta to nie koniec współpracy ratusza z prezydentem Markowskim.

 

Pan prezydent musi zadbać trochę bardziej o swoje zdrowie niż to było do tej pory. Pracując w ratuszu, przy takiej ilości obowiązków było to niemożliwe – zapowiedział na konferencji prasowej dymisję Stefana Markowskiego prezydent Rafał Bruski.

 

W lipcu byłem w szpitalu. Trzy tygodnie nieobecności doprowadziły do komplikacji w zarządzaniu miastem. Nie chcąc, aby taka sytuacja się powtórzyła podjąłem taką decyzję i poprosiłem prezydenta o takie rozwiązanie – wyjaśnił zastępca prezydenta Stefan Markowski -  Należę do osób które pracują, a nie udają, że pracują. Przez ostatnie 13 lat nie miałem ani jednego dnia zwolnienia lekarskiego.

 

Swoją funkcję Stefan Markowski przestanie pełnić 31 października. Na początku listopada poznamy jego następcę. Prezydent Bruski planuje jednak dalszą współpracę z Markowskim, który ma zostać jego doradcą - To jest dla mnie osoba dużej wiedzy merytorycznej i oddana pracy którą wykonuje.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

  Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

  Etykiety: matury
 • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

  Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu