Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZastępca prezydenta zrezygnował

Zastępca prezydenta zrezygnował

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 październik 2012 19:08

Problemy zdrowotne mają być przyczyną dymisji Stefana Markowskiego z funkcji zastępcy prezydenta Rafała Bruskiego. Jak zapowiada jednak włodarz miasta to nie koniec współpracy ratusza z prezydentem Markowskim.

 

Pan prezydent musi zadbać trochę bardziej o swoje zdrowie niż to było do tej pory. Pracując w ratuszu, przy takiej ilości obowiązków było to niemożliwe – zapowiedział na konferencji prasowej dymisję Stefana Markowskiego prezydent Rafał Bruski.

 

W lipcu byłem w szpitalu. Trzy tygodnie nieobecności doprowadziły do komplikacji w zarządzaniu miastem. Nie chcąc, aby taka sytuacja się powtórzyła podjąłem taką decyzję i poprosiłem prezydenta o takie rozwiązanie – wyjaśnił zastępca prezydenta Stefan Markowski -  Należę do osób które pracują, a nie udają, że pracują. Przez ostatnie 13 lat nie miałem ani jednego dnia zwolnienia lekarskiego.

 

Swoją funkcję Stefan Markowski przestanie pełnić 31 października. Na początku listopada poznamy jego następcę. Prezydent Bruski planuje jednak dalszą współpracę z Markowskim, który ma zostać jego doradcą - To jest dla mnie osoba dużej wiedzy merytorycznej i oddana pracy którą wykonuje.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu