Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDemonstrowali pod Urzędem Wojewódzkim

Demonstrowali pod Urzędem Wojewódzkim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 październik 2012 20:18

Około 300 kibiców Zawiszy Bydgoszcz wzięło udział w proteście pod Urzędem Wojewódzkim. Kibice manifestowali swoją dezaprobatę przeciwko decyzji wojewody o zakazaniu rozegrania meczu Polska – RPA na stadionie Zawiszy oraz uniemożliwieniu udziału kibiców gości na części meczów rozgrywanych w województwie kujawsko-pomorskim.

 

W weekend rozegrany zostanie mecz pomiędzy Olimpią Grudziądz a Zawiszą Bydgoszcz. Zgodnie z decyzją wojewody w tym derbowym pojedynku nie będzie mogła wziąć udziału zorganizowana grupa kibiców gości. Podobny zakaz dotyczył także kibiców Cracovii chcących udać się do Grudziądza. Zamknięty ma być także sektor gości na stadionie bydgoskiego Zawiszy.

 

Mes policji uwierzyła, Bydgoszcz w Polsce ośmieszyła – wykrzykiwali kibice idąc z Placu Wolności w kierunku Urzędu Wojewódzkiego. Tam odczytana została petycja do pani wojewody – Podejmując godzącą w imię Bydgoszczy oraz uraz godność bydgoszczan decyzję, postawiła Pani absurdalne zarzuty organizatorom meczu i właścicielowi stadionu oraz posłużyła się pomówieniem wobec kibiców Zawiszy – piszą kibice w petycji do wojewody.

 

Następnie trzy osoba delegacja kibiców udała się na spotkanie z wojewodą w jej gabinecie. Niestety odbyło się to bez obecności mediów, gdyż postanowiono wyprosić dziennikarzy. Na stronie kibiców Zawiszy może przeczytać relacje podsumowującą to spotkanie  - Niestety potwierdziły się nasze przypuszczenia, że w interesujących nas kwestiach Pani Ewa Mes jest marionetką, a za sznurki pociągają funkcjonariusze dobrze znanych nam służb i ich przedstawiciel w Urzędzie Wojewódzkim, który nawet nie krył swoich powiązań.

 

Taka organizacja rozmów z kibicami może także dziwić z tego powodu, że w przypadku innych organizowanych pod Urzędem Wojewódzkim protestów, wojewoda wychodziła do protestujących i odnosiła się do ich zarzutów. W tym przypadku postanowiono z tego zrezygnować.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu