Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBilet za 3,60 zł, radni nie wierzą

Bilet za 3,60 zł, radni nie wierzą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 10 grudzień 2012 23:45

Najprawdopodobniej w piątek radni otrzymają projekt uchwały zwiększającej cenę biletu jednorazowego o 40 groszy, do ceny 3,60 zł. Dodatkowo zlikwidowane mają być niektóre linie, a liczba kursów pozostałych ograniczona.

Jest to póki co wersja robocza, radni pytani o komentarz w tej sprawie jednak nie dowierzają - Jeżeli ktoś się spodziewa, że Bydgoszczanie będą płacić więcej za bilety przy jednoczesnym pogorszeniu jakości komunikacji miejskiej to chyba powinien zacząć leczyć się na nogi. Bo na głowę jest już zbyt późno – komentuje krótko radny Piotr Król, przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości.

 

Dwa miesiące temu na forum Rady Miasta Bydgoszczy trafił projekt likwidacji między innymi taryfy A+T oraz bezpłatnych przejazdów dla seniorów. Pomysł ten spotkał się z dużą krytyką mieszkańców i radnych. W ostateczności nie został on nawet poddany pod głosowanie, gdyż wycofać go zdecydował się prezydent Rafał Bruski.

 

Pomysł podwyżki cen biletów póki co oceniają internauci i dziennikarze. W obu przypadkach są to oceny negatywne, bydgoscy publicyści są bowiem zgodni co do tego, że może to zniszczyć bydgoską komunikację publiczną.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu