Jesteś tutaj: Home

PO i PSL kombinują z dyskusją o spółkach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 25 wrzesień 2017 11:17

Na dzisiejszej sesji sejmiku marszałek ma przedstawić informajcę o kondycji spółek wojewódzkich. Domagają się tego radni PiS oraz radny Stanisław Pawlak z SLD. Niepokój radnych opozycji budzi przede wszystkim sytuacja bydgoskiego lotniska i spółki autobusowej z siedzibą we Włocławku.  Na wniosek radnych PO dyskusję przeniesiono na koniec obrad, gdy na sali zapewne nie będzie już większości dziennikarzy.

Klub Platformy Obywatelskiej wniosek o zmianę porządku obrad tłumaczył faktem, że dzisiaj radnych czeka wiele głosowań. Wiceprzewodniczący sejmiku Adam Banaszak z Polski Razem ubolewał, że taka forma procedowania sprawi, że dyskusja o spółkach będzie przeprowadzona w trybie przyśpieszonym. W głosowaniu koalicja PO-PSL przeforsowała zmianę porządku obrad, przy poparciu bydgoskiego radnego Macieja Świątkowskiego.

 

Radni opozycji zarzucali marszałkowi, że nie dostarczył do dzisiaj radnym informacji o kondycji poszczególnych spółek.

 

Moraczewski do dymisji?

Radny Andrzej Walkowiak dość krytycznie ocenia funkcjonowanie Portu Lotniczego Bydgoszcz. Wskazywał on na statystyki, które pokazują, iż w bieżącym roku obsługiwana jest mniejsza liczba pasażerów niż w roku poprzednim. Daje to stratę na poziomie ponad 15 tys. pasażerów.

 

Radni PiS pytani, czy należałoby zmienić władzę portu lotniczego, przyznali, że należy w świetle tych danych rozważyć poważnie przyszłość prezesa Tomasza Moraczewskiego. Zdaniem randego Krzemkowskieogo należy się przyjrzeć również funkcjonowaniu rady nadzorczej.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.