Jesteś tutaj: HomeRegionBydgoskich radnych nie przekonuje ,,pijar” prezesa portu lotniczego

Bydgoskich radnych nie przekonuje ,,pijar” prezesa portu lotniczego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 24 wrzesień 2017 14:42
Bydgoskich radnych nie przekonuje ,,pijar” prezesa portu lotniczego Fot: Bartosz Bieliński

W trakcie poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki przedstawi informację o sytuacji spółek wojewódzkich. Oczekują tego radni klubu Prawa i Sprawiedliwości. Największe zainteresowanie będą zapewne budzić dwie spółki: Port Lotniczy Bydgoszcz i Kujawksko-Pomorski Transport Samochodowy we Włocławku.

Z przekazu medialnego wynika, że bydgoskie lotnisko cały czas się rozwija. Świadczyć ma o tym uruchomienie w ostatnim czasie połączenia z Lwowem oraz zapowiedź zwiększenia liczby lotów RyanAir do Londynu. Zupełnie inaczej jednak sytuacja wygląda, jak spojrzy się na liczby bezwzględne, które zdaniem bydgoskich radnych mogą budzić niepokój. W bieżącym roku odnotowywany jest niemalże każdego miesiąca spadek liczby podróżnych w stosunku do roku ubiegłego. Jedynie w maju odnotowano wzrost o 405 pasażerów, który przy ponad 3,8 tys. straty w lutym jest nikłym, albo inaczej mówiąc symbolicznym.

 

- Odnosimy wrażenie, że lotnisko traktowane jest przez marszałka po macoszemu – przyznaje radny Andrzej Walkowiak – Świadczy o tym, nie podjęcie realnych starań w sprawie budowy linii kolejowej do Portu Lotniczego.

 

Od stycznia do sierpnia bieżącego roku bydgoskie lotnisko obsłużyło o ponad 15 tys. mniej pasażerów niż w identycznym okresie roku 2016.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas