Jesteś tutaj: Home

W internecie poznasz historię swojego samochodu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 17 luty 2018 19:05
W internecie poznasz historię swojego samochodu Fot: Ministerstwo Cyfryzacji

Dostęp do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców nie jest już tylko ograniczony do urzędników, ale teraz również do danych zgromadzonych w tym systemie, będą mogli bez wychodzenia z domu zajrzeć właściciele pojazdów. Umożliwia do zmodernizowanie systemu CEPiK do wersji 2.0 – informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

W systemie CEPiK 2.0 obecnie sprawdzimy ważność badania technicznego naszego pojazdu oraz polisy OC. Sprawdzić możemy również datę pierwszej rejestracji pojazdu, szczegółowe dane techniczne (jak np. pojemność silnika czy dopuszczalna masa), czy przejechany przebieg. Wszystko dostępne jest bezpłatnie, trzeba posiadać jednak zweryfikowany ,,Profil Zaufany” w administracji publicznej. Weryfikacji możemy dokonać bezpłatnie w Urzędzie Wojewódzkim, urzędach gmin, placówkach Poczty Polskiej, również część banków umożliwia taką usługę przez internet swoim klientom (również bezpłatnie).

 

W niedługiej przyszłości system CEPiK 2.0 ma pozwolić również na przejrzenie historii zdarzeń dotyczących pojazdu, czyli wszystkich wypadków i kolizji.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów