Jesteś tutaj: Home

W internecie poznasz historię swojego samochodu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 17 luty 2018 19:05
W internecie poznasz historię swojego samochodu Fot: Ministerstwo Cyfryzacji

Dostęp do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców nie jest już tylko ograniczony do urzędników, ale teraz również do danych zgromadzonych w tym systemie, będą mogli bez wychodzenia z domu zajrzeć właściciele pojazdów. Umożliwia do zmodernizowanie systemu CEPiK do wersji 2.0 – informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

W systemie CEPiK 2.0 obecnie sprawdzimy ważność badania technicznego naszego pojazdu oraz polisy OC. Sprawdzić możemy również datę pierwszej rejestracji pojazdu, szczegółowe dane techniczne (jak np. pojemność silnika czy dopuszczalna masa), czy przejechany przebieg. Wszystko dostępne jest bezpłatnie, trzeba posiadać jednak zweryfikowany ,,Profil Zaufany” w administracji publicznej. Weryfikacji możemy dokonać bezpłatnie w Urzędzie Wojewódzkim, urzędach gmin, placówkach Poczty Polskiej, również część banków umożliwia taką usługę przez internet swoim klientom (również bezpłatnie).

 

W niedługiej przyszłości system CEPiK 2.0 ma pozwolić również na przejrzenie historii zdarzeń dotyczących pojazdu, czyli wszystkich wypadków i kolizji.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy