Jesteś tutaj: Home

Miasto zamontuje nowe stojaki rowerowe

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 lipiec 2018 00:05

W sierpniu rozpocznie się operacja montażu ponad 500 nowych stojaków rowerowych na terenie Bydgoszczy. Sprawić ma to, że Bydgoszcz stanie się jeszcze bardziej rowerowym miastem. Wcześniej prowadzono konsultacje z mieszkańcami oraz środowiskami rowerowymi.

Mieszkańcy wskazali łącznie około 700 miejsc, gdzie ich zdaniem powinny powstać stojaki rowerowe. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozstrzygnął przetarg na montaż 510 stojaków, za które zapłacimy 393 tys. zł. Prace montażowe rozpoczną się w sierpniu i zakończyć powinny się do października.

 

Stojaki zamontowane będą m.in.: na terenie szkół, Exploseum, CWZS Zawisza, HSW Łuczniczka, Sądu Rejonowego i Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. 45 stojaków rowerowych będzie nagrodą dla szkół, które zgłosiły udział w kampanii „Rowerowy Maj”.

 

Obecnie jeżeli chodzi o rozwój infrastruktury rowerowej dzieje się dość dużo. Od kilku tygodni kierowcy narzekają na korki na ulicy Grunwaldzkiej, prowadzona inwestycja pozwoli jednak na komfortowy dojazd rowerem na Czyżkówko i Osową Górę.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy