Jesteś tutaj: Home

Miasto zamontuje nowe stojaki rowerowe

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 lipiec 2018 00:05

W sierpniu rozpocznie się operacja montażu ponad 500 nowych stojaków rowerowych na terenie Bydgoszczy. Sprawić ma to, że Bydgoszcz stanie się jeszcze bardziej rowerowym miastem. Wcześniej prowadzono konsultacje z mieszkańcami oraz środowiskami rowerowymi.

Mieszkańcy wskazali łącznie około 700 miejsc, gdzie ich zdaniem powinny powstać stojaki rowerowe. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozstrzygnął przetarg na montaż 510 stojaków, za które zapłacimy 393 tys. zł. Prace montażowe rozpoczną się w sierpniu i zakończyć powinny się do października.

 

Stojaki zamontowane będą m.in.: na terenie szkół, Exploseum, CWZS Zawisza, HSW Łuczniczka, Sądu Rejonowego i Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. 45 stojaków rowerowych będzie nagrodą dla szkół, które zgłosiły udział w kampanii „Rowerowy Maj”.

 

Obecnie jeżeli chodzi o rozwój infrastruktury rowerowej dzieje się dość dużo. Od kilku tygodni kierowcy narzekają na korki na ulicy Grunwaldzkiej, prowadzona inwestycja pozwoli jednak na komfortowy dojazd rowerem na Czyżkówko i Osową Górę.