Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSą jeszcze miejsca w wyścigu o Smoczy Graal

Są jeszcze miejsca w wyścigu o Smoczy Graal

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 lipiec 2018 09:29

31 sierpnia na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy rozpocznie się wielkie święto kajakarzy Kayakmania 2018. Wiele atrakcji dla siebie znajdą na tej imprezie również bydgoszczanie. Jedną z atrakcji pozakajakowych będą wyścigi smoczych łodzi, które przed rokiem w Pieczyskach przyniosły wiele emocji – rywalizowali ze sobą pracownicy poszczególnych zakładów i samorządowcy.

10 wioseł, jeden bęben, jeden ster - tyle potrzeba, aby poruszyć Wodnego Smoka. Podczas Kayakmanii Bydgoszcz 2018 drużyny dosiadające grzbietów tych bestii zmierzą się w walce o Smoczy Graal. Smocze Łodzie to licząca sobie ponad 2300 lat grupowa dyscyplina sportów wodnych wywodząca się z Chin.

 

Na chwilę obecną zapisało się już 16 drużyn, czyli więcej niż w pierwszej edycji Kayakmanii, ale są jeszcze wolne miejsca. Rejestracja odbywa się - https://www.rejestracja.kayakmania.pl/

 

Gościem specjalnym Kayakmanii będzie Aleksander Doba, czyli człowiek, który trzykrotnie, samotnie przepłynął ocean atlantycki kajakiem. Zapewne wykorzysta tą okazję, aby pochwalić walory turystyki kajakowej, jakimi cechują się polskie rzeki. Jedną z jego ulubionych rzek jest przepływająca przez Bydgoszcz Brda.

 

Inną atrakcją będzie próba bicia rekordu Guinnessa pod względem liczby aktywnych kajakarzy na rzece. Na sobotę 1 września zaplanowano również koncert Kuby Sienkiewicza, lidera Elektrycznych Gitar.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021

Wiadomości z regionu