Jesteś tutaj: Home

Ardanowski: Ukradziono około 3 mld zł dotacji unijnych

Napisał  Opublikowano w Regionalne niedziela, 29 lipiec 2018 18:12

Zdaniem ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego na masową skalę dokonywano oszustw polegających na wyłudzaniu dotacji z Unii Europejskiej przez tzw. grupy producenckie. Minister na spotkaniu z rolnikami w Więcborku zaznaczył, że proceder był możliwy dzięki przyzwoleniu politycznym rządzących w Urzędach Marszałkowskich.

 

- Wyprowadzono poprzez zawyżenie faktur, zawyżenie kosztów nieuzasadnione na rynku – mówił w Więcborku minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski.

 

- Z 8 mld wsparcia, około 3 mld zostało ukradzione. Toczą się postępowania prokuratorskie, ci którzy brali udział i ich polityczni opiekunowie, którzy do tego zachęcali. To było nadzorowane przez część rolniczą Urzędów Marszałkowskich – kontynuował minister Ardanowski.

 

Jak ustaliliśmy, postępowania prokuratura prowadzi od kilku miesięcy. Badane są również możliwe nieprawidłowości w działalności Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

- To będzie wyjaśnione do bólu, do końca – zapowiedział minister Ardanowski.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów