Jesteś tutaj: Home

Sypniewski obiecuje wiceprezydenta ds. Fordonu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 18 wrzesień 2018 17:36

W kolejnym dniu kampanii wyborczej kandydat na prezydenta Marcin Sypniewski, wraz z kandydatami na radnych Czasu Bydgoszczy, już oficjalnymi bowiem w ostatnich dniach nastąpiła ich rejestracja u komisarza wyborczego, zaprezentował swoje propozycje dla Fordonu i rejonu Starego Miasta.

 

- Wielkie, nowoczesne miasto nie może wymagać od swoich mieszkańców, aby wybierali się w długą podróż, chcąc załatwić sprawy urzędowe, dlatego utworze od 6 do 8 punktów obsługi interesanta, w których będzie można złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego, odebrać ten dowód, zgłosić urodzenie, zgon, czy sprawy komunikacyjne, które zajmują najwięcej osób w urzędzie przy ulicy Grudziądzkiej – wyjaśniał kandydat na prezydenta Marcin Sypniewski - Największa tego typu filia znajdzie się w Fordonie, który jest dzielnicą wyjątkową, wymagającą szczególnego traktowania. Będzie tam rezydował wiceprezydent ds. Fordonu, czyli tzw. ,,burmistrz Fordonu”, który będzie zajmował się tylko tą dzielnicą. W tym miejscu będzie można nie tylko załatwić sprawy komunikacyjne, tak jak ma to miejsce obecnie, ale też wszystkie sprawy urzędowe.

 

Liderem listy Czasu Bydgoszczy CB2018.pl do Rady Miasta w Fordonie będzie Adam Bujny, współwłaściciel jednej z największych, jak nie największych atrakcji turystycznych przy ulicy Długiej, Muzeum Mydła i Historii Brudu - Sześć lat temu otwierałem tutaj pierwszą firmę, wszyscy się śmiali, że Długa już umarła, że to nie ma sensu. Jak chce prowadzić biznes na ulicy, na którą nikt nie przychodzi. Minęło sześć lat, jest tutaj dużo i działań biznesowych mojej firmy i moich prywatnych społecznych. Chciałbym swoją pracę społeczną przenieść do Fordonu, gdzie mieszkałem 20 lat, to były najlepsze lata mojego życia – mówił Adam Bujny na konferencji prasowej - Chciałbym, aby mieszkańcy odczuwali Fordon z serca jak ja, aby na hasło Fordon reagowali pozytywnie.

 

Bujny oprócz istotnej kwestii związanej z zagospodarowaniem fordońskich bulwarów, widzi również potrzebę budowy ścieżki rowerowej do Borówna.

 

Liderem listy ze Śródmieścia, Jachcic, Wzgórza Wolności będzie Damian Gastoł, który uważa, że obecne opłaty za parkowanie w centrum są za drogie - Nie jesteśmy stolicą Polski, czy centrum turystycznym Polski jak Kraków, dlatego ceny powinny być dostosowane do mieszkańców.

 

Kandydat na radnego obawia się, że władze miasta mogą skorzystać z nowego prawa uchwalonego na wniosek rządu PiS-u, które pozwolą podnieść opłatę za parkowanie w pierwszej godzinie z 3 zł obecnie do ponad 9 zł. W jego opinii pierwsze 30 minut powinno być bezpłatne. Powinniśmy płacić również za realny czas parkowania, a nie z góry określony czas. Gastoł uważa, że należy przy tym wprowadzić możliwość płacenia kartą płatniczą, bowiem dzisiaj częstym problemem kierowców jest poszukiwanie drobnych na bilet z parkomatu. Kandydat zapowiada również likwidację strefy B płatnego parkowania.

 

W samym najbliższym otoczeniu Starego Rynku Czas Bydgoszczy chce natomiast znacząco ograniczyć ruch samochodowy.

 


Kandydaci Czasu Bydgoszczy

Okręg nr 1 (Czyżkówko, Osowa Góra, Miedzyń , Wilczak, Smukała)

1. Ewa Małgorzata Dopierała

2. Andrzej Piotr Bogusławski

3. Michał Wojciech Grossmann

4. Rafał Mariusz Kortas

5. Hanna Kowalewska

6. Kamila Anna Nawrocka

7. Bartłomiej Krzysztof Pietrzak

 

Okręg nr 2 (Leśne, Bartodzieje, Bydgoszcz Wschód)

1. Leszek Kazimierz Jagielski

2. Katarzyna Fojuth

3. Grzegorz Ciechanowski

4. Marcin Leszek Cymbaluk

5. Patrycja Inez Jendrzejewska

6. Teresa Maria Szczupacka
7. Rafał Michał Poreda

Okręg nr 3 (Fordon)

1. Adam Marian Bujny

2. Roksana Paulina Andrzejewska

3. Emilia Regina Adamowicz

4. Rafał Tomasz Bagrowski

5. Krzysztof Borowicz

6. Jarosław Rychlicki

7. Sonia Ewelina Siuchnińska

8. Tomasz Jan Żakowicz

Okręg nr 4 (Błonie, Szwederowo, Górzyskowo)

1. Seweryn Jan Stadnicki

2. Marek Andrzej Grabowicz

3. Beata Maria Płaczkiewicz

4. Anna Ewa Adamska

5. Krzysztof Ferdynand Jauer

6. Dorota Szwagrzyk
7. Tomasz Mariusz Szymanowski

Okręg nr 5 (Glinki Rupiennica, Wzgórze Wolności, Śródmieście, Jachcice)

1. Damian Jan Gastoł

2. Regina Marzanna Tomaszewska

3. Tadeusz Bosman – Krzyżanowski

4. Marek Roman Jankowski

5. Krystyna Zofia Klatecka

6. Ewa Rodewald

7. Olaf Szala

Okręg 6 (Wyżyny, Kapuściska, Łęgnowo)

1. Stanisław Edmund Mrówka

2. Violetta Dorota Spruta

3. Dariusz Robert Erdman

4. Maciej Nikodem Lenc

5. Dariusz Liss

6. Anna Maria Nowowiejska

7. Justyna Rusowicz

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj