Jesteś tutaj: Home

Krok bliżej wolnego poniedziałku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 07 listopad 2018 17:23

Sejm przyjął dzisiaj poprawki Senatu do ustawy zakładającej dzień wolny od pracy w najbliższy poniedziałek, dzień po Święcie Niepodległości. Ustawę musi podpisać jeszcze Prezydent RP Andrzej Duda, co powinno nastąpić w czwartek albo w piątek.

Poprawka Senatu zakłada wprowadzenie dodatkowo w poniedziałek 12 listopada zakazu handlu, przez co dzień wolny mieliby również pracownicy handlu. Pierwotnie uchwalona przez Sejm ustawa w dniu 24 października, nie obejmowała wolnego dla pracowników handlu.

 

Obecny tryb procedowania, można powiedzieć na ostatnią chwilę, wprowadza pewien chaos. Do momentu podpisania ustawy przez prezydenta Dudę, nie ma bowiem stuprocentowej pewności, ze poniedziałek będzie dniem wolnym. To z kolei utrudnia Polakom planowanie tego dnia.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów