Jesteś tutaj: Home

Trasa Uniwersytecka cały czas w impasie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 listopad 2018 12:30

Opóźnienia w realizacji II etapu Trasy Uniwersyteckiej sięgają już prawie roku. Całą inwestycje blokuje tartak przy ulicy Ujejskiego, o egzekucję tej działki Bydgoszcz wystąpiła do wojewody przed rokiem i póki co to zadanie się nie udało. I wszystko wskazuje, że przez kolejne tygodnie nic się w tej sprawie nie zmieni.

W ubiegłym tygodniu planowane było otwarcie ofert w kolejnym już przetargu na wykonanie egzekucji. Do postępowania przetargowego nie wpłynęła jednak żadna oferta, stąd też przetarg nie mógł zostać rozstrzygnięty.

 

Na wniosek wojewody wzrośnie kwota z budżetu państwa jaka ma zostać przeznaczona na egzekucję z 300 tys. do 600 tys. zł. W założeniu później te pieniądze będzie musiał zwrócić właściciel tartaku, który dobrowolnie nie opuścił działki. Będzie zatem ogłoszony kolejny przetarg. Nowe postępowanie przetargowe to kolejne tygodnie impasu. Do tego jednak, że sprawa stoi w miejscu, już jakby trochę się przyzwyczailiśmy.

 

Nierozwiązanie tej kwestii sprawia jednak, że kierowcom nie może być oddana do użytku ważna arteria komunikacyjna. W budżecie Bydgoszczy na 2019 rok zaplanowano 14 mln zł na ukończenie tej inwestycji, z założeniem, że w końcu uda się ją zakończyć. Duża część tej kwoty to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy