Jesteś tutaj: Home

Całbecki: Dyrektor pogotowia odpowiada głową

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 17 grudzień 2018 11:10

Zaniepokojenie obawami Regionalnej Izby Obrachunkowej, iż Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy korzysta z usług parabanków, wyraził na dzisiejszej sesji sejmiku radny Michał Krzemkowski. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego wszystko odbywa się zgodnie z prawem, natomiast sytuację finansową pogotowia ocenił on za dobrą, dlatego nie widzi podstaw do niepokojów.

 

Skład Orzekający zauważa, że szczególnie niepokojąca sytuacja jest w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, która zaciąga zobowiązania w pozabankowych instytucjach finansowych tzw. parabankach – stwierdziła RIO, zalecając samorządowcom nadzór nad tą jednostką.

 

Marszałek Piotr Całbecki z opinią RIO się nie zgodził, wyjaśniając przy tym, że sprawa dotyczy leasingu na zakup nowych karetek. Usługę kredytową wyloniono na drodze przetargu, w jego opinii zgodnie z prawem. Marszałek stwierdził, że nie widzi podstaw dla szczególnego nadzoru nad Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego, gdyż w jegoojego opinii sytuacja finansowa tej jednostki jest dobra.

 

- Jeżeli będzie jakaś kontrola to dyrektor odpowiada głową - poinformował marszałek.
 
W debacie budżetowej reprezentujący klub Koalicji Obywatelskiej Leszek Pluciński krytykował Regionalną Izbę Obrachunkową, iż ta w swoim sprawozdaniu firmę leasingową nazwała parabankiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj