Jesteś tutaj: Home

Wszystko wskazuje na to, że przetarg na rondo turbinowe będzie rozstrzygnięty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 styczeń 2019 12:35

Czy perturbacje wokół budżetu gminy Białe Błota mogą zaszkodzić realizacji budowy tzw. Ronda Miedzyń, które usprawnić ma komunikację pomiędzy Białymi Błotami, Cielem, Trzcincem i bydgoskim osiedlem Miedzyń? Z informacji jakie do nas docierają na chwilę obecną nie ma zagrożeń.

Zarząd Dróg Wojewódzkich będący w tym wypadku inwestorem czeka obecnie na potwierdzenie przez gminę Białe Błota zwiększenia finansowania tej inwestycji w najbliższych latach o 2 mln zł. Najtańsza oferta złożona w przetargu okazała się o blisko 3 mln zł droższa od zabezpieczonego na to zadanie budżetu. Jeżeli gmina zwiększy finansowanie, wówczas ZDW zwróci się o dodatkowe środki również do Samorządu Województwa.

 

 

Uchwalony we wtorek budżet oraz w środę wieloletnia perspektywa finansowa gminy Białe Błota uwzględniają zwiększenie finansowania dla budowy ronda turbinowego. Pojawiła się jednak obawa, iż poprawki naniesione przez większość radnych mogą doprowadzić do zakwestionowania budżetu przez RIO. Jak dowiadujemy się w Urzędzie Gminy, akurat zakwestionowania wydatków na rondo turbinowe raczej nie należy się obawiać, stąd najprawdopodobniej ZDW otrzyma od gminy informacje o zwiększeniu finansowania na tę inwestycje.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj