Jesteś tutaj: Home

Związkowiec nagrał byłego szefa bydgoskiej Rady Miasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 luty 2019 12:25
Związkowiec nagrał byłego szefa bydgoskiej Rady Miasta Fot: Bogusław Białas

Specjalizację pan będzie robił we Wrocławiu albo... czy gdzieś – miał usłyszeć od dyrektora ds. lecznictwa szpitala Biziela, byłego przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Zbigniewa Sobocińskiego, rezydent Bartosz Fiałek O konflikcie już od blisko dwóch tygodni informują trzy bilboardy, które w geście solidarności z Fiałkiem wykupił Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.

 

Mówimy ,,nie' poniżaniu lekarzy i pacjentów! Wspieramy Bartka! - napisano na bilboardach. Wczoraj dowiedzieliśmy się znacznie więcej o tej sprawie, bowiem OZZL ujawnił nagranie z rozmowy Fiałka z dyrektorem Sobocińskim, z dnia 21 stycznia.

 

Bartosz Fiałek jest przewodniczącym OZZL w województwie kujawsko-pomorskim. 21 stycznia został wezwany przez dyrektora ds. lecznictwa, który obwiniał go o kontrolę Państwowej Inspekcji Pracy w szpitalu. Fiałek wcześniej w mieniu OZZL podnosił, że zarządzenie dotyczące pracy SOR jest niezgodne z prawem.

 

- Chce Pan się tu jeszcze uczyć, czy już pożegnamy się zaraz? - pytał Fiałka dyrektor - Dyrektora szpitala obowiązkiem jest zabezpieczyć ciągłość diagnostyczno-leczniczą pacjentów (…) I Pana gówno to interesuje, jakimi sposobami to robi.

 

- Proszę Pana, ale ja bardzo chętnie Pana pożegnam z tego szpitala z jednego prostego punktu. Dezorganizacja pracy szpitala. (...) Brak odpowiedzialności za losy pacjentów. (...) Zarządzenie reguluje przejściowo.. Trudną sytuację, którą Pan też wytworzył. - atakuje dalej dyrektor.

 

- Możesz sobie napisać do kogo chcesz (…) Ale po roku czasu, to już rezydentury nie będzie – zaczynają się groźby -  Nie będzie czegoś takiego. Pan się zapomniał, proszę Pana (…) A ja Panu pokażę, że specjalizację Pan będzie robił we Wrocławiu albo... czy gdzieś.

 

Problemy podnoszone przez OZZL na SOR miały zostać rozwiązane już w grudniu, mimo tego w styczniu Państwowa Inspekcja Pracy po zawiadomieniu Fiałka przeprowadziła kontrolę w szpitalu. Wyniki tej kontroli będą ujawnione wkrótce.

 

 Całe nagranie:

Wynoś się człowieku stąd a ja się zastanowię jak Cię zwolnić...

Mając na względzie dobro działacza związkowego lek. Bartosza Fiałka, który wskutek pracy na rzecz Oddziału Terenowego OZZL spotkał się z groźbami oraz poniżaniem, publikujemy nagranie potwierdzające przebieg spotkania z Panem Dyrektorem ds. Lecznictwa, które odbyło się 21 stycznia br. Stenogram ze spotkania - http://ozzl.org.pl/images/Stenogram_ze_spotkania.pdf

Opublikowany przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Poniedziałek, 18 lutego 2019